Wygraj egzemplarze powieści „Ani złego słowa” Uzodinmy Iweali [ZAKOŃCZONY]

6 listopada 2019


Wspólnie z Wydawnictwem Poznańskim przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze książki „Ani złego słowa” autorstwa Uzodinmy Iweali.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze nagradzanej powieści traktującej o odmienności, imigracji i brutalności policji, ale także potędze słów i o tym, kto ma prawo mówić otwarcie o sobie i innych ludziach. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Ile powieści napisał Uzodinma Iweala? Podaj ich tytuły. (2) Znasz jakąś inną powieść, która poruszałaby temat brutalności policji wobec osób czarnoskórych? Wymień przynajmniej jeden tytuł.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź na pyt. (1) brzmi: Dwie ? „Ani złego słowa” i „Bestie znikąd”. W odpowiedzi na pyt. (2) konkursowicze wymieniali m.in. „Gdyby ulica Beale umiała mówić” Jamesa Baldwina, „Sprzedawczyka” Paula Beatty’ego, „Nienawiść, którą dajesz” Angie Thomas czy „All American Boys” Jasona Reynoldsa i Brendana Kiely’ego. Padało również wiele tytułów, które nie były powieściami (ich niestety nie mogliśmy uwzględnić).

Egzemplarze książki „Ani złego słowa” otrzymują:

Kornelia Śpiewak
Agata Kowalewska
Marcin Sarnowski.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1 tygodnia.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Uzodinma Iweala ? Ani złego słowa”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 17 listopada, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę (inaczej nie będzie brane pod uwagę):

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Syn nigeryjskich imigrantów, Niru, wiedzie z pozoru idealne życie. Chodzi do kościoła, wierzy w Boga, jest wybitnym sportowcem, a jesienią idzie na Harvard. Niru nie jest jednak taki, jak wymarzył sobie jego konserwatywny ojciec. Chłopak skrywa tajemnicę, za sprawą której wyruszy w podróż w poszukiwaniu własnej tożsamości: przez szalone imprezy z zakochaną w nim Meredith i pierwsze inicjacje, po mroczne nowojorskie kluby, aż do dramatycznego finału. A cudze słowa ? dobre i złe ? zmienią jego życie na zawsze.

„Ledwie zaczynasz czytać i zapadasz głęboko w ten świat, odnajdując siebie w kolejnych postaciach, aż w końcu odnosisz wrażenie, jakby autor znał cię na wylot” ? pisze Marlon James.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe