Zapraszamy do Łodzi na 9. Targi Ciekawej Książki

6 listopada 2019


Wszystkich pasjonatów literatury i nie tylko zapraszamy do odwiedzenia 9. Targów Ciekawej Książki, które odbędą się w terminie 22-24 listopada 2019 w hali Expo Łódź. „Tak pisać, by słowom było ciasno, a myślom przestronnie” ? to tegoroczne hasło przewodnie wydarzenia.

Targi Ciekawej Książki są strefą promocji dobrej książki, wymiany myśli, poglądów i dyskusji, miejscem spotkań literackich ze znanymi autorami i ludźmi kultury. Dla miłośników dobrej literatury nie zabraknie nowości wydawniczych w promocyjnych cenach.

Swoją ofertę pokażą czołowe polskie wydawnictwa, hurtownie książek, księgarnie, antykwariaty, instytucje kultury oraz stowarzyszenia związane z rynkiem książki w Polsce. Będą wśród nich m.in.: Agora, Akapit Press, Gandalf, Książkowe Klimaty, Media Rodzina, Poradnia K, Publicat, Sonia Draga, Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, Wydawnictwo Afera, Wydawnictwo Czarna Owca i Wydawnictwo Vesper.

Podczas targów będzie można zapoznać się z książkami wszystkich gatunków literackich, począwszy od literatury pięknej, sensacyjno-kryminalnej, popularnonaukowej i naukowej, literatury faktu oraz komiksu. Do Łodzi przyjadą pisarki i pisarze, m.in.: Krzysztof Domaradzki, Artur Urbanowicz, Liliana Fabisińska, Anna Szumacher, Thomas Arnold, Aleksandra Ziółkowska-Boehm i Paweł Wakuła.

Wzorem lat poprzednich oprócz spotkań z autorami organizowanymi przez wystawców nie zabraknie również innych atrakcji w programie imprezy. Partner targów ? Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego ? przeprowadzi konferencję „Region a biblioteka, biblioteka a region”, podczas której odbędą się rozmowy z pisarzami, prelekcje oraz warsztaty.

Wszystkie osoby pragnące rozpocząć przygodę z nową książką na targach powinny zajrzeć do strefy bookcrossingu organizowanej przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. prof. T. Kotarbińskiego, w której będzie można bezpłatnie wypożyczyć lub zostawić książkę dla innych. Dla najmłodszych czytelników przygotowano warsztaty połączone z akcentami artystycznymi. Nie zabraknie atrakcji dla miłośników i fanów gier planszowych, które nawiązywać będą do 125-lecia urodzin Juliana Tuwima. Osoby zainteresowane tworzeniem figur, ozdób i zwierząt ze starych książek będą mogły wziąć udział w warsztatach „Książkowe cuda-book folding”.

Nie od dziś wiadomo, iż w Łódzkich plenerach zrealizowano wiele słynnych i popularnych filmów, takich jak „Ziemia obiecana”, „Kingsajz”, „Psy”, „Edi” czy „Vabank”. Istnieje jednak mnóstwo dzieł filmowych kręconych w tym mieście, które nie zdobyły takiego rozgłosu albo zostały po prostu zapomniane. Wykład z prezentacją „Nieoczywista Łódź filmowa” przypomni wszystkie produkcje, do których zdjęcia powstały w Łodzi.

Kultura nie musi być droga i dlatego bilet jednorazowy na targi kosztuje tylko 5 złotych, a dla dzieci do lat 10 wstęp jest bezpłatny. W cenie biletu będzie można zwiedzić Targi Gier Planszowych i Kreatywnej Zabawy. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie: www.salonciekawejksiazki.pl.

Tematy: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia