Wygraj egzemplarze książki „Pełnia nieszczęścia” Petera Handkego [ZAKOŃCZONY]

11 marca 2021

Z okazji wydania kolejnej z planowanej serii książek noblisty Petera Handkego, wspólnie z Wydawnictwem Eperons-Ostrogi przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki „Pełnia nieszczęścia”, w której autor próbuje dociec, co doprowadziło jego matkę do popełnienia samobójstwa. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Jaki tytuł nosiła debiutancka powieść Petera Handkego? Podaj też rok pierwszego wydania. (2) Czy znasz jakiegoś innego pisarza niż Handke, który doświadczył podobnej tragedii – samobójstwa matki? Wymień nazwisko przynajmniej jednego.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres e-mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Peter Handke – Pełnia nieszczęścia”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 21 marca, o godzinie 23:59.


Konkurs rozstrzygnięty. Odpowiedź na pytanie (1) brzmi: Debiutancka powieść Petera Handkego nosi tytuł „Die Hornissen” (Szerszenie) i została po raz pierwszy wydana w 1966 roku. W odpowiedzi na pytanie (2) podawaliście m.in. takie nazwiska, jak: Kurt Vonnegut, Amos Oz i Christopher Hitchens.

Egzemplarze książki „Pełnia nieszczęścia” Petera Handkego otrzymują:

Radosław Kurzeja,
Karolina Bobek,
Michał Kiczka.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis: Niezwykła konfrontacja Petera Handkego ze śmiercią matki. W bolesnej i odważnej próbie uporania się z niemal nieznośnym horrorem jej samobójstwa wybitny austriacki powieściopisarz i dramaturg postanawia poskładać w całość fakty z jej życia. Wyłania się z tego czuły portret nieukojonego żalu i kobiety, której żywotny duch był nie raz, lecz wciąż na nowo miażdżony przez niedolę czasu i miejsca. W surowej, klarownej prozie Handke podsumowuje życie swojej matki, obejmujące rozwój faszyzmu, drugą wojnę światową i powojenne cierpienia.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe