Wygraj egzemplarze książki o Wiesławie Gołasie! [ZAKOŃCZONY]
Z okazji 85. urodzin Wiesława Gołasa, które oficjalnie przypadają na 4 października, a w rzeczywistości obchodzone są pięć dni później, wspólnie z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy konkurs dla wielbicieli talentu aktora.
Pięć egzemplarzy bogato zdobionej archiwaliami wspomnieniowej książki o cenionym polskim aktorze, którą przygotowała jego córka, Agnieszka Gołas, rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.
Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Z jakiego powodu Wiesław Gołas ma w metryce wpisaną błędną datę narodzin?
Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Wiesław Gołas”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 22 października, o godzinie 23:59.
?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Przy chrzcie pijany organista wpisał do metryki Gołasa błędną datę i tak już zostało”.
Egzemplarze książki „Gołas” otrzymają:
Marzena Zielina,
Wojciech Ciszewski,
Ewelina Skotnicka,
Cezary Kołodziejczyk,
Bartłomiej Biront.
Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?
Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.
Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).
Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.
Opis: Wiesław Gołas – aktor wszechstronny, wielki i… skromny. Znany najlepiej z ekranu (Kapitan Sowa, Tomaszek w „Czterech pancernych”, Oficer UB w „Zezowatym szczęściu”, Ogniomistrz Kaleń, Stefan Waldek w „Dzięciole”, Kazik Malinowski w „Brunecie wieczorową porą”), kochający nade wszystko teatr. „Musisz połknąć postać. Wtedy jesteś prawdziwy” – powtarzał i był nieskończenie prawdziwy jako Bullinger w „Szwejku”, Skierka w „Balladynie” czy… Hula-Babula w „Zaczarowanej królewnie”. Genialny w rolach kabaretowych – w legendarnym Koniu, znakomitym Dudku czy niezrównanym Kabarecie Starszych Panów. „W Polskę idziemy” i „Tupot białych mew” to wzorzec z Sevres wykonania „piosenek z tekstem”, natychmiast kojarzonych z Wiesławem Gołasem. Kto tak jak On zaśpiewałby „Piekielnego twista”?! I kto jak On – w szczerej rozmowie z córką – opowiedziałby i o drugiej stronie medalu, pokazując nie tylko uśmiechniętą twarz. Tę rozmowę ubarwiają wspomnienia przyjaciół Aktora – tworząc jedyny w swoim rodzaju portret nieznanego znanego Gołasa.
TweetKategoria: książkowe