Wygraj egzemplarze książki „Haśka. Poświatowska we wspomnieniach i listach” [ZAKOŃCZONY]

20 listopada 2015

haska-poswiatowska-konkurs
Wspólnie z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze książki „Haśka. Poświatowska we wspomnieniach i listach”, którą opracowała Mariola Pryzwan.

Pięć egzemplarzy książki złożonej ze wspomnień rodziny, przyjaciół, kolegów po piórze i niezwykle bogatej korespondencji zmarłej przed blisko 50 laty poetki rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Który znany polski raper napisał utwór dedykowany Halinie Poświatowskiej?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Haśka Poświatowska”.
Zakończenie konkursu w piątek, 4 grudnia, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Eldo.

Egzemplarze książki „Haśka. Poświatowska we wspomnieniach i listach” otrzymają:

Dariusz Fafiński,
Maria Garnys,
Agata Borzyszkowska,
Karolina Napierała,
Konrad Adamczewski.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

haska-poswiatowskaMariola Pryzwan „Haśka. Poświatowska we wspomnieniach i listach”

Opis: Halina Poświatowska była autorką zaledwie czterech tomików. „Hymn bałwochwalczy”, „dzień dzisiejszy”, „Oda do rąk” i wydany pośmiertnie tom „jeszcze jedno wspomnienie” zapewniły jej trwałe miejsce w literaturze polskiej i w sercach czytelników. Podobnie jak autobiograficzna proza „Opowieść dla przyjaciela”, pisana dla Ireneusza Morawskiego, którego wspomnienia po raz pierwszy ukazują się właśnie na łamach tej książki. Jaka była na co dzień autorka niezwykle zmysłowych wierszy o miłości? Jej życie ? naznaczone nieuleczalną chorobą serca, toczyło się w cieniu śmierci? Mimo to, a może tym bardziej mocno i żarliwie kochała, dbała o siebie i swój wizerunek, kreując go czasem w pamięci spotykanych ludzi. Jak zapamiętali Halinę Poświatowską ? poetkę-legendę, zdolną ambitną filozofkę ? zafascynowani nią mężczyźni: Stanisław Grochowiak, Tadeusz Nowak, Jan Adamski? Jak wspomina ją ks. prof. Józef Tischner? A jak Wisława Szymborska? Jaka była w oczach mamy a zarazem swojej przyjaciółki i admiratorki twórczości? W oczach brata, który nieustannie dba o pamięć o swej niezwykłej siostrze nie tylko w ich rodzinnej Częstochowie. Jak wszystkie biografie złożone ze wspomnień, które zbiera i opracowuje Mariola Pryzwan, również i ta jest bogato ilustrowana ? zdjęciami, dokumentami niejednokrotnie publikowanymi po raz pierwszy.

Kliknij tutaj, żeby przeczytać recenzję książki.

Tematy: , , , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe