Wygraj egzemplarze książki „Głębokie Południe” Paula Theroux! [ZAKOŃCZONY]

18 października 2017


Z okazji premiery najnowszej książki Paula Theroux pt. „Głębokie Południe”, opublikowanej w serii Amerykańskiej wydawnictwa Czarne, przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze fascynującej książki, w której słynny amerykański pisarz i podróżnik opisał swoje wyprawy na amerykańskie Głębokie Południe. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Ile książek podróżniczych Paula Theroux, nie licząc „Głębokiego Południa”, ukazało się dotąd w polskim przekładzie? Podaj tytuły tych dzieł. (2) W którym roku ukazała się w oryginale pierwsza książka podróżnicza Paula Theroux i jaką podróż (skąd dokąd) opisywała?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Paul Theroux – Głębokie Południe”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 31 października, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Siedem, (2) Pierwsza książka, „Wielki bazar kolejowy”, w oryginale ukazała się w 1975 i jest relacją podróży autora z Londynu do Tokio i z powrotem.

Egzemplarze książki „Głębokie Południe” otrzymują:

Anna Czyż,
Krzysztof Jakubiak,
Rafał Glapiak.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Paul Theroux „Głębokie Południe”

Opis: „Głębokie Południe” Paula Theroux to świat, w którym „historia żyje i ma się dobrze” ? stosunki między czarnymi a białymi są wciąż napięte, pełne wzajemnych żalów i poczucia krzywdy: wielu zresztą wciąż pamięta czasy segregacji rasowej, a niektórzy twierdzą, że wcale się nie skończyły. Sercem wspólnoty jest tu lokalny kościół, ulubioną niedzielną rozrywką jarmark z bronią, którego uczestnicy zachowują się tak, jakby wojna secesyjna zakończyła się wczoraj. A wokół ciągną się pola bawełny, powoli wypieranej przez inne uprawy.

Lecz choć Południe regularnie nawiedzają huragany, choć jest biedne, zacofane i popada w ruinę, równocześnie fascynuje muzyką, kuchnią, pogodą ducha i humorem. Theroux oburza się i pała gniewem, patrząc na nędzę i nierówności, ale podziwia wytrwałość i odwagę działaczy społecznych i zwykłych ludzi doświadczonych przez los.

Jego opowieść ma też bohaterów drugoplanowych, znanych i mniej znanych kronikarzy Południa: Williama Faulknera, Mary Ward Brown, Marka Twaina, Carson McCullers, Tennessee Williamsa, którzy tak jak on próbowali zrozumieć i opisać fenomen tego świata.

Przeczytaj recenzję książki „Głębokie Południe” Paula Theroux.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe