Wygraj egzemplarze kryminału skandynawskiego „Grobowiec z ciszy” Tove Alsterdal [ZAKOŃCZONY]

27 października 2014

grobowiec-z-ciszy-konkurs
Wspólnie z wydawnictwem Akurat przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze „Grobowca z ciszy” autorstwa nowej gwiazdy szwedzkiej literatury kryminalnej Tove Alsterdal.

Trzy egzemplarze powieści detektywistycznej, w której stara Szwecja staje twarzą w twarz z nową, dawna Rosja zderza się ze współczesną, a samotna kobieta próbuje odnaleźć prawdę o swojej rodzinie w labiryncie kłamstw, rozlosujemy wśród tych, którzy prawidłowo rozwiążą zadanie konkursowe.

Zadanie konkursowe jest proste i brzmi: Tove Alsterdal rozpoczęła swoją karierę literacką stosunkowo późno. Wcześniej zajmowała się m.in. redagowaniem książek innej znanej szwedzkiej autorki kryminałów. Podaj jej imię i nazwisko.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Grobowiec z ciszy”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 10 listopada, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty! Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Liza Marklund”.

Egzemplarze „Grobowca z ciszy” otrzymują:

Paulina Kuchta,
Marta Mieloch,
Bartosz Nakonieczny.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

grobowiec-z-ciszyTove Alsterdal „Grobowiec z ciszy”

Opis: Katrine, mieszkająca w Londynie dziennikarka szwedzkiego radia, wraca po latach do Sztokholmu, żeby zająć się starą matką chorą na alzheimera. Okazuje się, że matka jest właścicielką domu we wsi za kołem polarnym, za który firma maklerska oferuje niezrozumiale wysoką kwotę. Katrine jedzie na północ, by szukać własnych korzeni. Poszukiwania prowadzą ją do rosyjskiej Karelii i archiwów w Pietrozawodsku, gdzie dociera do ukrywanych przez wiele lat dokumentów, w końcu do Petersburga. Wszystko wskazuje na to, że jej rodzina od dziesięcioleci ukrywa mroczną tajemnicę. Pojawienie się Katrine budzi uśpione demony; we wsi dochodzi do brutalnego zabójstwa a niemal równocześnie w Petersburgu ginie jeden z mafijnych bossów. Szybko okazuje się, że te wydarzenia są ze sobą ściśle powiązane, a Katrine zostaje wplątana w rozgrywkę, w której stawką jest także jej życie.

Kliknij tutaj, żeby przeczytać fragment powieści „Grobowiec z ciszy”.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe