Wygraj egzemplarze „Dziewczyny z wieży” Katherine Arden [ZAKOŃCZONY]

9 kwietnia 2019


We współpracy z wydawnictwem Muza organizujemy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze powieści „Dziewczyna z wieży” Katherine Arden.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze niezwykłej opowieści inspirowanej rosyjskimi baśniami i folklorem, pełnej magii, potworów i problemów związanych z dorastaniem. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) W których latach istniało Wielkie Księstwo Moskiewskie, w którym osadzona jest akcja „Dziewczyny z wieży”? (2) Ile powieści napisała do tej pory Katherine Arden?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Wielkie Księstwo Moskiewskie istniało w latach 1263-1547. (2) Katherine Arden napisała do tej pory 4 powieści.

Egzemplarze powieści „Dziewczyna z wieży” otrzymują:

Katarzyna Młynarczyk,
Anna Pawęzka-Brysz,
Michał Stępnik.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Katherine Arden ? Dziewczyna z wieży”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 22 kwietnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: W średniowiecznej Rusi młoda kobieta ma niewielki wybór: małżeństwo albo życie w klasztorze. Wasia wybierze trzecią drogę: magię. Na dworze Wielkiego Księcia Moskiewskiego trwają walki o władzę i narastają niepokoje. Tymczasem na okoliczne wsie napadają bandyci, którzy podpalają domy i porywają dziewczynki. Wielki Książę i jego wierny druh, brat Aleksander, wyruszają, by pokonać rozbójników. Po drodze spotykają młodzieńca na wspaniałym koniu. Jedynie Sasza, mnich wojownik, rozpoznaje w tym znakomitym jeźdźcu swoją młodszą siostrę, Wasię, w rodzinnej wiosce uznaną za zmarłą oraz za czarownicę. Kiedy jednak dziewczyna sprawdza się w walce, Sasza dochodzi do wniosku, że musi zachować w tajemnicy jej tożsamość ? być może jedynie Wasia zdoła ocalić Moskwę przed zagrożeniami zarówno ze strony ludzi, jak i tajemnych mocy?

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe