Julianne Moore w obsadzie ekranizacji „Historii Lisey”. Stephen King napisze scenariusze wszystkich odcinków miniserialu

9 kwietnia 2019


Apple idzie śladem Netfliksa, HBO i Amazona, przystępując do rozbudowania własnego katalogu produkcji filmowych. Technologiczny gigant nabył właśnie prawa do ekranizacji „Historii Lisey” Stephena Kinga. Na podstawie bestsellerowej powieści ma powstać miniserial.

Zgodnie z zapowiedziami za scenariusze wszystkich ośmiu odcinków odpowiadać będzie autor literackiego pierwowzoru, Stephen King. W głównej roli wystąpi zdobywczyni Oscara i Złotych Globów Julianne Moore. Będzie to pierwsza główna rola w serialu aktorki, którą mogliśmy oglądać m.in. w „Kronikach portowych”, „Hannibalu”, „Godzinach” i „Mieście ślepców”. Produkcję „Historii Lisey” powierzono J.J. Abramsowi i jego firmie Bad Robot Productions. Producentami wykonawczymi są Moore, King, Abrams i Ben Stephenson.

„Historia Lisey” to bodaj najbardziej osobista powieść w dorobku Stephena Kinga. Główną bohaterką jest Lisey Debusher Landon, wdowa po sławnym i nagradzanym pisarzu, która po dwóch latach w końcu decyduje się uporządkować dokumenty po zmarłych mężu. Scott był autorem bestsellerów, ale i bardzo skomplikowanym człowiekiem. Zanim się pobrali, Lisey dowiedziała się od ukochanego o jego tragicznym dzieciństwie. Później zrozumiała, że było takie miejsce, do którego Scott zawsze wracał i skąd czerpał natchnienie – Księżyc Boo’ya znajdujący się „gdzie indziej”. Teraz nadszedł czas, by Lisey stawiła czoło demonom Scotta i udała się tam, gdzie zwykł uciekać mąż.

Doniesienie o przystąpieniu do prac nad ekranizacją książki to spełnienie marzeń Stephena Kinga. W wywiadzie udzielonym w 2017 roku magazynowi „Vulture” pisarz przyznał, że to jego ulubiona powieść i chciałby ją zobaczyć sfilmowaną w formie serialu.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film