banner ad

Wygraj egzemplarze „Czarnookiej blondynki”, czyli oficjalnej kontynuacji przygód Philipa Marlowe’a [ZAKOŃCZONY]

28 listopada 2017


We współpracy z wydawnictwem Albatros przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze „Czarnookiej blondynki”, czyli oficjalnej kontynuacji Chandlerowskiej serii kryminałów z Philipem Marlowe’em.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze powieści noir o przygodach słynnego detektywa, którą napisał pod pseudonimem Benjamin Black ceniony irlandzki prozaik i laureat Nagrody Bookera John Banville. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: W którym utworze Raymonda Chandlera prywatny detektyw Philip Marlowe po raz pierwszy pojawił się pod swoim nazwiskiem?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Benjamin Black ? Czarnooka blondynka”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 10 grudnia, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Głęboki sen”.

Egzemplarze książki „Czarnooka blondynka” otrzymują:

Marika Arczewska,
Jerzy Obarymski,
Robert Remesz.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Benjamin Black „Czarnooka blondynka”

Opis: Pierwszorzędny czarny kryminał, w którym Benjamin Black w niesamowity sposób wskrzesza Chandlerowskiego Philipa Marlowe’a.

Początek lat pięćdziesiątych. Marlowe jest jak zwykle uroczy i niespokojny, interesy trochę kuleją. Wtedy właśnie pojawia się nowa klientka. Kosztownie odziana jasnowłosa piękność chce, by Marlowe odnalazł jej byłego kochanka. Detektyw niemal natychmiast odkrywa, że zaginięcie tego człowieka jest tylko pierwszym z szeregu zdumiewających wydarzeń. Wkrótce Marlowe wplątuje się w życie najzamożniejszych i najbardziej bezwzględnych rodzin Bay City.

„Czarnooka blondynka” mogłaby uchodzić za rękopis Chandlera właśnie odnaleziony w zakurzonej szafie w La Jolla. Gratka dla wszystkich wielbicieli amerykańskiego klasyka.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe