Wygraj egzemplarze biografii Jacka Kerouaca „Własnym głosem” [ZAKOŃCZONY]

24 kwietnia 2015

jack-kerouac-biografia-konkurs
Wspólnie z wydawnictwem Axis Mundi przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze biografii „Własnym głosem. Samotne zwycięstwo Jacka Kerouaca” autorstwa Joyce Johnson, która ukazała się pod patronatem Booklips.pl.

Cztery egzemplarze książki idącej śladem wewnętrznego głosu jednego z najważniejszych przedstawicieli Beat Generation rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe nie powinno sprawić problemów czytelnikom naszej strony: Jak nazywa się słynny hollywoodzki aktor, którego Jack Kerouac chciał namówić na ekranizację „W drodze”?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Własnym głosem. Samotne zwycięstwo Jacka Kerouaca”.
Zakończenie konkursu w piątek, 8 maja, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Marlon Brando”.

Egzemplarze biografii Kerouaca otrzymują:

Antonina Gawrońska,
Szymon Wójcicki,
Paweł Idczak,
Natalia Leszka.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

wlasnym-glosem-kerouacaJoyce Johnson „Własnym głosem. Samotne zwycięstwo Jacka Kerouaca”

Opis: Pozycja obowiązkowa dla wielbicieli literatury i popkultury, beatników i kontestatorów, klucz by na nowo rozszyfrować dzieła Jacka Kerouaca, w doskonałym tłumaczeniu Filipa Łobodzińskiego. Wnikliwa biografia obejmująca młodzieńcze lata najważniejszego pisarza Beat Generation. Jak kształtował się jego wewnętrzny głos, który stał się głosem całego pokolenia? Jak powstawał jego mit? Autorka, która była partnerką Kerouaca przez niemal dwa lata, wyjawia nowe i bezcenne fakty dotyczące warsztatu pisarza i źródła jego inspiracji. stawia na mniej znane i mniej opisane wydarzenia z życia Kerouaca, dalekie od rozpasanych podróży po całej Ameryce i napędzanego używkami mistycyzmu. Pokazuje początki pokolenia beat, wprowadza postaci Allena Ginsberga, Williama S. Burroughsa i Neala Cassady’ego.

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe