banner ad

Czego o literaturze nie mówili w szkole – „Sekretne życie pisarzy” od 22 kwietnia w księgarniach

23 kwietnia 2015

Sekretne_zycie_pisarzy_premiera1
Seksskandale, głośne rozwody, bójki, pijatyki i afery, które trafiały na pierwsze strony gazet. Nierzadko życie pisarzy bywało znacznie barwniejsze niż bohaterów przez nich opisywanych. Dowodzi tego książka „Sekretne życie pisarzy” duetu Shannon McKenna Schmidta i Joni Rendon, która już od 22 kwietnia jest do nabycia w księgarniach.

Rozpad małżeństwa Agathy Christie spowodował największe poszukiwania w historii Anglii. Zdumiewający związek Arthura Millera i Marilyn Monroe dowiódł, że przeciwieństwa się przyciągają. T.S. Eliot podczas miesiąca miodowego sypiał na rozkładanym leżaku, zaś Norman Mailer podczas przyjęcia ugodził swoją drugą żonę nożem. Życie pisarzy bywało znacznie bardziej ciekawe niż mogą na to wskazywać zakurzone biblioteki.

Sekretne_zycie_pisarzy_premiera2

„Sekretne życie pisarzy” zawiera niezwykle pikantne i odważne wątki takie, jak ten o Ana?s Nin, która za namową swojego psychoterapeuty-kochanka uwiodła i porzuciła własnego ojca, by zemścić się za nieszczęśliwe dzieciństwo, oraz ten o miłosnych igraszkach Lorda Byrona. Oprócz opowieści romansowych w książce obecne są historie niegrzecznych chłopaków literatury ? brawurowe przypadki Ernesta Hemingwaya czy Gustawa Flauberta dziś zapewne uznane byłyby za chuligańskie wybryki. Publikacja odsłania też nieznane narkotykowe eksperymenty dam literatury ? Gertrudy Stein i Alice B. Toklas.

Sekretne_zycie_pisarzy_premiera3

„Sekretne życie pisarzy” to wciągająca i zabawna opowieść ? zawierająca listy, quizy oraz demaskatorskie opowieści. Książkę cechuje niezwykle przenikliwa analiza osobowości wybitnych autorów oraz bogata faktografia. To pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika literatury.

Sekretne_zycie_pisarzy_premiera4

To nie pierwsza popularnonaukowa książka z zakresu literatury duetu autorek. Wcześniej napisały wspólnie „Novel Destination”. Ponadto Shannon publikowała w „Arrive”, „National Geographic Traveller”, „Shelf Awareness” i innych czasopismach. Obecnie podróżuje po Stanach Zjednoczonych i świecie. Artykuły Joni drukowane były w „National Geographic Traveller”, „Travel + Leisure”, „BookPage”, „The Writer” oraz w serwisie Bookreporter.com. Mieszka w Londynie.

Książka „Sekretne życie pisarzy” ukazała się nakładem wydawnictwa Muza. Booklips.pl jest patronem medialnym polskiego wydania.

Sekretne_zycie_pisarzy_premiera5

Tematy: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi