Wygraj „Drzewo migdałowe” Michelle Cohen Corasanti (konkurs 9 z 10) [ZAKOŃCZONY]

24 lipca 2014

drzewo_migdalowe_konkurs
Dziewiąty z serii 10 konkursów, jakie przygotowaliśmy dla was z okazji przekroczenia dziesięciu tysięcy lubiących nasz profil na Facebooku. Dzisiaj możecie wygrać bestsellerową powieść „Drzewo migdałowe” autorstwa Michelle Cohen Corasanti, która ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Sine Qua Non.

Jeden egzemplarz powieści porównywanej do głośnego „Chłopca z latawcem” Khaleda Hosseiniego rozlosujemy wśród tych, którzy prawidłowo rozwiążą zadanie konkursowe.

Zadanie konkursowe jest proste i brzmi: Podaj rok, od którego Izrael okupuje Palestynę, gdzie rozgrywa się akcja „Drzewa migdałowego”.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie: „Drzewo migdałowe”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 28 lipca, o 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty! Prawidłowa odpowiedź brzmi: 1967.

Egzemplarz powieści „Drzewo migdałowe” otrzymuje:

Dawid Górzański.

Nagrodę wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzca zostanie wyłoniony losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

drzewo_migdaloweMichelle Cohen Corasanti „Drzewo migdałowe”

Opis: Młody Palestyńczyk ? Ahmad ? żyje ze świadomością, że nie jest w stanie wygrać z logiką okrutnej wojny. Dorasta w środowisku przesiąkniętym strachem przed utratą domu, pracy albo życia. Najgorsza jest jednak obawa o bliskich. Nie wiadomo, co przyniesie jutro. W dwunaste urodziny Ahmad staje twarzą w twarz z najgorszymi widmami. Siostra traci życie, ojciec z jego winy trafia do więzienia, izraelskie wojsko konfiskuje dom, a ukochany brat pała żądzą zemsty, która może go doprowadzić tylko do zguby. Ahmad musi się zaopiekować skrzywdzoną rodziną i odnaleźć lepszą przyszłość dla siebie. Obdarowany cudownym umysłem, zdolnym przełamać wszelkie matematyczne granice, chce dać nadzieję sobie, swoim bliskim i udręczonej ojczyźnie. Napisana z rozmachem opowieść o rodzinie, miłości i przyjaźni, której tłem jest konflikt, od pół wieku wyniszczający krainę drzew migdałowych.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe