Wygraj biografię Anny Dymnej pióra Elżbiety Baniewicz! [ZAKOŃCZONY]

17 czerwca 2014

dymna-konkurs
Wspólnie z oficyną Marginesy przygotowaliśmy konkurs dla miłośników polskiego kina i Anny Dymnej. Do rozlosowania mamy egzemplarze biografii aktorki autorstwa Elżbiety Baniewicz, która ukazała się pod patronatem Booklips.pl.

Pięć egzemplarzy książki o życiu jednej z najpopularniejszych polskich aktorek rozlosujemy wśród tych, którzy prawidłowo rozwiążą zadanie konkursowe.

Zadanie konkursowe jest proste i brzmi: Podaj tytuły przynajmniej pięciu ekranizacji utworów literackich, w których zagrała w swej karierze Anna Dymna.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem „Dymna”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 1 lipca, o 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź powinna zawierać pięć spośród następujących tytułów: Znachor, Dolina Issy, Wesela nie będzie, Trędowata, Sekret, Diament radży, Ostrze na ostrze, Wedle wyroków twoich, Rycerze i rabusie, Osobisty pamiętnik grzesznika przez niego samego spisany, Schodami w górę, schodami w dół, Mistrz i Małgorzata, Panna z mokrą głową, Dama kameliowa, Pestka, Boża podszewka, Duże zwierzę, Wiedźmin, S@motność w sieci, Stara baśń: Kiedy słońce było bogiem.

Egzemplarze biografii Anny Dymnej otrzymują:

Barbara Lewandowska,
Aniela Muszalska,
Julian Przepióra,
Paweł Burkowski,
Marta Jasuwienas.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

dymnaElżbieta Baniewicz „Dymna”

Opis: Książka Elżbiety Baniewicz pozwala poznać życie prywatne i karierę aktorki, ale też przyjrzeć się, jak kształtowała się jej książka. szlachetna postawa wobec innych, co zaowocowało stworzeniem Fundacji ?Mimo Wszystko? i cyklem telewizyjnych przejmujących programów telewizyjnych Spotkajmy się. Niezwykła droga kariery, wielkie postaci teatru i filmu, które ją kształtowały; dramatyczne życie i umiejętne dążenie do odnalezienia harmonii i sensu w służeniu innym ? to Anna Dymna. Książka ? bardzo bogato ilustrowana ? daje też doskonały obraz epoki: najlepszych lat polskiego teatru i jego wybitnego ośrodka, jakim od lat jest Stary Teatr w Krakowie (z którym przez całe zawodowe życie jest związana) oraz Teatru Telewizji, dzięki któremu do dziś możemy oglądać wybitne role Anny Dymnej.

Kliknij tutaj, żeby przeczytać fragment książki „Dymna” Elżbiety Baniewicz.

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe