Do wygrania egzemplarze „Listów” Tove Jansson! [ZAKOŃCZONY]

2 maja 2016

listy-tove-jansson-konkurs
Wspólnie z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze zbioru „Listów” Tove Jansson wybranych i opatrzonych komentarzem przez Boel Westin i Helen Svensson.

Pięć egzemplarzy książki zbierającej prowadzoną przez pół wieku korespondencję autorki Muminków z najbliższymi jej osobami rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i nie powinno sprawić problemów czytelnikom naszej strony: Jak nazywał się przyjaciel, którego poprosiła o rękę – właśnie za pośrednictwem listu – Tove Jansson?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Listy Tove Jansson”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 16 maja, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Atos Wirtanen”.

Egzemplarze zbioru „Listów” Tove Jansson otrzymują:

Damian Greszta,
Magdalena Stachowiak,
Magdalena Wachnik,
Aleksandra Krywko,
Rafał Banach.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

listy-tove-janssonTove Jansson „Listy”

Opis: Tove Jansson kochała listy. Pisała je przez całe życie ? własnoręcznie odpisywała swoim czytelnikom z całego świata, często ozdabiając je rysunkami. Pisała też do tych, którzy byli jej najbliżsi: do rodziny, przyjaciół i ukochanych, między innymi do Tuulikki Pietilä, z którą spędziła czterdzieści lat. Mówi się, że napisała jakieś sto tysięcy listów. Pierwsze pokazują Tove jako młodą dziewczynę, absolwentkę malarstwa, podróżującą po Włoszech, Francji i Anglii, ostatnie jako światowej sławy pisarkę i malarkę. Bywa w nich szczęśliwa, melancholijna, czasem zmęczona sławą Muminków. Ale przede wszystkim pełna empatii, dowcipna i przenikliwa. Niezwykła. To bogato ilustrowany, poruszający dokument, wyjątkowo ważna część historii o Tove Jansson.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe