Do wygrania egzemplarze książki „Ta żałosna myśl, że nigdy więcej cię nie zobaczę” Rosy Montero [ZAKOŃCZONY]

26 maja 2023

We współpracy z Wydawnictwem Wyszukanym przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze książki „Ta żałosna myśl, że nigdy więcej cię nie zobaczę” autorstwa Rosy Montero.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki, w której hiszpańska pisarka opowiada o pokonywaniu bólu po stracie bliskiej osoby, relacjach damsko-męskich, dobrej śmierci i pięknym życiu, nauce i ignorancji, za punkt wyjścia obierając losy Marie Curie. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Kiedy i za jakie osiągnięcia Maria Curie otrzymała Nobla? (2) Ile książek Rosy Montero (wliczając „Tę żałosną myśl…”) ukazało się do tej pory w Polsce?


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Maria Curie otrzymała Nobla w 1903 roku z fizyki za badania nad promieniotwórczością, a w roku 1911 z dziedziny chemii – za odkrycie radu i polonu. (2) Do tej pory ukazało się w Polsce pięć książek Rosy Montero: „Stąd do Tartaru”, „Instrukcja jak ocalić świat”, „Łzy w deszczu”, „Córka Kanibala” oraz „Ta żałosna myśl, że nigdy więcej cię nie zobaczę”.

Egzemplarze książki „Ta żałosna myśl, że nigdy więcej cię nie zobaczę” otrzymują:

Krzysztof Szewczyk,
Weronika Lewicka,
Jaroslaw Kacerka.

Nagrody zostaną wysłane po otrzymaniu kompletu adresów od laureatów.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Rosa Montero – Ta żałosna myśl”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 6 czerwca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis: Kiedy Rosa Montero odkrywa pamiętnik Marii Curie, który ta zaczęła pisać po śmierci męża, Pierre’a, w słowach Marii odnajduje echo własnego smutku. Na przestrzeni czasu obie kobiety doświadczają tego samego bólu w obliczu niewyobrażalnej straty. Ich głosy mieszają się ze sobą, by opowiedzieć historię odradzania się do życia. Bo życie jest tak potężne, że od pierwszych chwil rozpaczy pozwala się cieszyć chwilami radości.

Rosa Montero za książkę „Ta żałosna myśl, że nigdy więcej cię nie zobaczę” została uhonorowana nagrodą Premio de la Crítica de Madrid 2014.


Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe