Do wygrania egzemplarze książki „Pójdę sama” Chisako Wakataki [ZAKOŃCZONY]

24 października 2023

Z okazji polskiej premiery bestsellerowej japońskiej powieści „Pójdę sama” autorstwa Chisako Wakataki wspólnie z Wydawnictwem W.A.B. przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze ciepłej i spokojnej opowieści o odkrywaniu siebie na nowo, która nazywana jest japońską odpowiedzią na „Małe eksperymenty ze szczęściem” czy „Stulatka, który wyskoczył przez okno i zniknął”. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Czy znasz jakichś innych autorów (poza Chisako Wakataki), którzy późno debiutowali? Wymień przynajmniej dwóch autorów, którzy wydali pierwsze książki po 50. roku życia.


Konkurs rozstrzygnięty. W odpowiedzi na pytanie podawaliście wielu bardziej lub mniej znanych autorów, którzy debiutowali po 50. roku życia, m.in. Franka McCourta, Harriett Doerr, Richarda Adamsa czy Laurę Ingalls Wilder.

Egzemplarze książki „Pójdę sama” otrzymują:

Jakub Krakowski
Barbara Dzianach
Magda Stencel.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Chisako Wakatake – Pójdę sama”.
Zakończenie konkursu w środę, 1 listopada, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród najciekawszych zdaniem redakcji odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis: Książka wyróżniona Nagrodą im. Akutagawy, najbardziej prestiżową nagrodą literacką dla nowych autorów w Japonii.

Jako młoda dziewczyna Momoko wyjechała do Tokio, by uciec przed prowincjonalnym życiem i wreszcie zyskać niezależność. W drodze do wolności paradoksalnie wkroczyła jednak na ścieżkę oczekiwań społeczeństwa: pracowała, była miła dla wszystkich, miała ładny dom, została posłuszną żoną i oddaną matką…

Teraz, w wieku 74 lat, gdy mąż nie żyje, a dzieci dawno odeszły, kobieta wraca myślami do przeszłości. Zastanawia się nad własnym życiem, nad straconymi marzeniami, nad samotnością, starzeniem się i śmiercią… Czy nie za bardzo poświęciła samą siebie? Czy warto było przedkładać dobro innych nad własne?

Gdy pewnego dnia odwiedza ją wnuczka, życie Momoko zaczyna się zmieniać. Nareszcie nadszedł czas, aby zadbać o siebie i cieszyć się każdą chwilą.


Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe