banner ad

Słynne przeboje jako książki. Zobacz, jak wyglądałyby okładki

13 kwietnia 2018


Piosenka to nie tylko muzyka, ale również tekst. Jeśli uważnie wsłuchasz się w słowa, możesz być zaskoczony zawartą w utworze opowieścią godną uwiecznienia na kartach literatury. Brytyjska firma The Online Pen Company specjalizująca się w sprzedaży internetowej wiecznych piór i długopisów zabawiła się graficznie i pokazała, jak wyglądałyby słynne przeboje jako książki.

Teksty piosenek często mają duże znaczenie i opowiadają niesamowite historie. Czasem jednak, gdy dajemy się porwać chwytliwej melodii, nie zwracamy uwagi na treść ukrytą w słowach. Tak jest chociażby z przebojem parkietów „Thriller” Michaela Jacksona, który opowiada mrożącą krew w żyłach historię nawiązującą do klasyki grozy. Podobnie rzecz się ma ze słynną „Copacabaną”, pozornie wesołym utworem Barry’ego Manilowa utrzymanym w tropikalnych rytmach, którego wymowa jest w rzeczywistości gorzka i sentymentalna.

Firma The Online Pen Company zdecydowała się stworzyć projekty książek oparte na tekstach znanych przebojów. „Kiedy je obejrzycie, nigdy już nie usłyszycie ulubionego utworu w ten sam sposób” ? piszą pomysłodawcy projektu. Do opisów zawartych na tylnych stronach okładki wykorzystano słowa z piosenek. Skutecznie zachęcają do poznania całych historii.

Poniżej prezentujemy grafiki udostępnione przez The Online Pen Company (kliknij w obrazek, żeby powiększyć):

1. „Thriller” Michaela Jacksona

2. „Copacabana” Barry’ego Manilowa

3. „Someone Like You” Adele

4. „Space Oddity” Davida Bowiego

5. „Hotel California” Dona Henleya, Glenna Freya i Dona Feldera (The Eagles)

6. „Shape Of You” Eda Sheerana

Warto nadmienić, że pracownicy The Online Pen Company nie są pierwszymi, którzy wpadli na taki pomysł. Wcześniej w podobny sposób rockowe płyty potraktował ceniony grafik Christophe Gowans, a efekty jego prac możecie zobaczyć, klikając tutaj.

[am]

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: galeria