Teatr Muzyczny w Łodzi wystawi autorski musical na podstawie „Drakuli” Brama Stokera. Ogłoszono casting

5 września 2023

Teatr Muzyczny w Łodzi zapowiada realizację autorskiego musicalu na podstawie „Drakuli” Brama Stokera. Autorem libretta i reżyserem przedstawienia będzie Jakub Szydłowski (na zdjęciu). Ogłoszono casting, w ramach którego poszukiwane są osoby posiadające umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne.

Historię z kart powieści Brama Stokera czytelnicy z pewnością dobrze znają. Kiedy młody prawnik, Jonathan Harker, przybywa do Transylwanii, by sfinalizować zakup domu w Londynie przez hrabiego Drakulę, dokonuje serii przerażających odkryć, co przypłaca ciężką chorobą. Wkrótce potem w Anglii dochodzi do dziwnych wydarzeń: bezzałogowy statek rozbija się u wybrzeży Whitby, młoda kobieta traci siły i wkrótce umiera, dzieci znikają na noc z domów, a odnalezione, mają na szyi ślady po dziwnych ukłuciach.

Oparty na słynnej powieści Brama Stokera musical o wampirze-arystokracie za sprawą libretta Jakuba Szydłowskiego i muzyki Jakuba Lubowicza trafi na deski Teatru Muzycznego w Łodzi wiosną przyszłego roku. O tym, kogo zobaczymy w rolach głównych i epizodycznych, zdecyduje ogłoszony właśnie casting. Teatr szuka m.in. wykonawców, którzy najlepiej sprawdzą się w rolach Hrabiego Drakuli, prawnika Jonathana Harkera, Miny Murray, profesora Abrahama van Helsinga czy Lucy Westenra.

„Drakula to najpopularniejszy wampir w popkulturze, dlatego do tej roli oprócz umiejętności muzycznych i tanecznych potrzebny będzie określony sceniczny temperament, który nada tej postaci nowego wymiaru” – mówi Jakub Szydłowski, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi, reżyser spektaklu.

Casting przebiegać będzie w dwóch etapach. W pierwszym, należy przesłać do teatru wideo-zgłoszenie z krótką informacją o sobie i dotychczasowym doświadczeniu oraz z wykonaniem utworu wskazanego w ogłoszeniu do wybranej roli, przy czym kandydatki do ról żeńskich proszone są o wykonanie dwóch utworów.

Nagranie musi być zrealizowane w pionie, na jasnym tle, tak by widoczna była cała sylwetka. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 września, do godziny 20:00. Link do nagrania należy przesłać na adres casting@teatr-muzyczny.lodz.pl. Szczegóły dotyczące castingu i utwory do przygotowania znajdują się na stronie www.teatr-muzyczny.lodz.pl. Wybrane osoby zostaną zaproszone do udziału w drugim etapie, jakim będzie przesłuchanie na żywo w siedzibie teatru, zaplanowane w dniach 9 i 10 października.

Spektakle przedpremierowe musicalu „Drakula” odbędą się w dniach 16 i 17 maja 2024 roku. Premiera zapowiedziana jest na 18 maja 2024.

[am]
fot. Justyna Tomczak/mat.prasowe

Tematy: , , , ,

Kategoria: teatr