Ruszają prace nad grą komputerową na podstawie „Cyklu Inkwizytorskiego” Jacka Piekary

25 marca 2019


Jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy fantasy i studio deweloperskie z Wrocławia stworzą wspólnie gry na kanwie powieści z „Cyklu Inkwizytorskiego”. 25 marca Jacek Piekara i The Dust podpisali umowę, tym samym rozpoczynając prace nad pierwszą produkcją.

The Dust przeniesie uniwersum stworzone na kartach powieści Jacka Piekary do świata gier. Na mocy umowy wrocławskie studio deweloperskie zakupiło prawa do wyprodukowania gry na PC oraz konsole. Studio zamierza również stworzyć i dystrybuować grę na platformy mobilne. Zarówno The Dust, jak i Jacek Piekara przewidują, że będzie to pierwsza z serii gier, które będą skierowane dla starszej młodzieży i dorosłych.

Jacek Piekara jest jednym z najpopularniejszych pisarzy fantasy w Polsce, znanym przede wszystkim jako autor tzw. „Cyklu Inkwizytorskiego”. Seria przedstawia przygody inkwizytora Mordimera Madderdina osadzone w alternatywnej, fikcyjnej wersji renesansowej Europy. Akcja powieści toczy się piętnaście wieków po tym jak Jezus Chrystus zstąpił z krzyża, ukarał swoich prześladowców i objął władzę w Imperium Rzymskim. Pisarz planuje wydanie dalszych książek w ramach cyklu, który obecnie obejmuje 12 tomów.

„W świecie, w którym 'ludzie widzieli już wszystko’ chcemy im pokazać: nie, tego jeszcze nie widzieliście. Chcemy im powiedzieć: zaprowadzimy was do miejsc, w których przeżyjecie unikalne przygody i w którym spotkacie ludzi, o których na dobre czy na złe, będziecie myśleli jako o wrogach albo przyjaciołach z krwi i kości. Chcemy was zabrać nie tylko na przygodową karuzelę, ale również na emocjonalny rollercoaster. I jeśli zejdziecie z niego uczuciowo obolali i poharatani, to pamiętajcie: właśnie o to nam chodziło!” – mówi Jacek Piekara.

Poza bogatym dorobkiem literackim Jacek Piekara był przez kilkanaście lat dziennikarzem i redaktorem w pismach zajmujących się grami komputerowymi (m.in. „Świat Gier Komputerowych”, „Gambler”, „Secret Service”, „Click!”), dla których napisał setki artykułów, zajmując się w dużej mierze tematyką gier role-playing. Obycie pisarza ze światem gier komputerowych będzie niezwykle cenne podczas współpracy z The Dust.

„Ze względu na skalę przedsięwzięcia grę chcemy zrealizować w ciągu kilku najbliższych lat. Obecnie dopracowujemy koncepcję całej produkcji i kończymy budowę dedykowanego zespołu, w ramach którego zatrudnimy kolejnych doświadczonych specjalistów m.in. programistów i grafików 3D” – mówi Jakub Wolff, dyrektor generalny The Dust oraz Grupy Me & My Friends.

Rozmowy z Jackiem Piekarą rozpoczęły się w ubiegłym roku i zakończyły podpisaniem 4 grudnia listu intencyjnego. Umowa została zawarta 25 marca 2019 roku i zapewnia obu stronom rynkowe standardy współpracy, a także przewiduje aktywny udział pisarza w pracach nad kreacją gry. Szczegóły są na razie owiane tajemnicą – The Dust i Jacek Piekara zdradzą więcej informacji podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbędzie się w pierwszej połowie czerwca w Warszawie.

Tematy: , , ,

Kategoria: gry