Czy Jacek Piekara powtórzy sukces Andrzeja Sapkowskiego? W planach stworzenie gry na podstawie Cyklu Inkwizytorskiego!

6 grudnia 2018


Chciałoby się napisać: nie tylko wiedźmin*, nie tylko Andrzej Sapkowski! Bo okazuje się, że również Jacek Piekara, popularny twórca literatury fantastycznej, ma szansę zawojować branżę gier elektronicznych. Wrocławskie studio The Dust podpisało z autorem list intencyjny w związku z zamiarem stworzenia gier na podstawie jego książek.

Rzecz dotyczy Cyklu Inkwizytorskiego, w którym Piekara przedstawia alternatywną wizję rozwoju ludzkości. Zamysł autora polegał na tym, aby dopowiedzieć, co mogłoby się wydarzyć, gdyby Jezus Chrystus zszedł z krzyża i objął władze nad ludzkością. Kontynuatorami jego dzieła byliby potem inkwizytorzy, którzy przy pomocy miecza i magii wyznaczaliby prawo i porządek. Na cykl składa się 11 książek – zarówno powieści, jak i zbiorów opowiadań. Teraz istnieje szansa, że być może w nieodległej przyszłości doczekamy się adaptacji serii w postaci gry.

Jacek Piekara podpisał bowiem z firmą The Dust list intencyjny, będący wstępną deklaracją wrocławskiego studia o zamiarach realizacji gier na kanwie książek. „To obiecujący początek na długiej drodze do podpisania umowy. Ale jesteśmy pełni pozytywnej energii i nadziei” – komentuje pisarz na swoim profilu na Twitterze. Jako ciekawostkę warto nadmienić, że w przeszłości Piekara był publicystą magazynów komputerowych „Click!” czy „Świat Gier Komputerowych”, a także napisał scenariusz gry komputerowej „Książę i Tchórz”, w której występuje Arivald, postać z jego opowiadań.

Z udostępnionych przez studio The Dust dokumentów dowiadujemy się, że w przeciągu 3 miesięcy powinno dojść do podpisania finalnej umowy, która będzie określać szczegóły współpracy. Wtedy też najprawdopodobniej doczekamy się bardziej konkretnych informacji.

O sprawie będziemy, rzecz jasna, pisać. Tymczasem warto nadmienić, że świat inkwizytorów wciąż się rozrasta. Wydawnictwo Fabryka Słów zapowiedziało właśnie na 6 lutego 2019 roku premierę trzeciego tomu podserii „Płomień i krzyż”. Okładkę książki możecie zobaczyć poniżej.

*Tymi słowami zatytułował swą książkę dziennikarz piszący o grach, Marcina Kosman. „Nie tylko Wiedźmin. Historia polskich gier komputerowych” opisuje ewolucję rodzimej branży elektronicznej rozrywki.

[mw]
fot. główne: ilustracja zdobiąca okładkę tomu „Ja inkwizytor. Miecz Aniołów” Jacka Piekary.

Tematy: , , ,

Kategoria: gry