Do sprzedaży trafia gra karciana na podstawie komiksu „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”

5 maja 2020


Wydawnictwo Egmont wypuszcza grę karcianą inspirowaną popularnym komiksem „Kajko i Kokosz. Szkoła latania” stworzonym przez Janusza Christę. Premiera w księgarniach i sklepach z zabawkami już 7 maja.

Gra karciana nawiązuje do popularnej serii komiksowej o dwóch dzielnych wojach z Mirmiłowa. Komiksy z przygodami Kajka i Kokosza są chętnie czytane przez dzieci i dorosłych. Serię zaliczyć można do opowieści fantasy – w świecie Kajka i Kokosza magia jest bowiem na porządku dziennym, a niezwykłe stwory, potwory i czarownice kryją się za każdym drzewem i pod każdym kamieniem. Niewymuszony humor bawi czytelników w każdym wieku, a pełne szalonych przygód albumy czyta się jednym tchem.

Perypetie dwóch słowiańskich wojów w wersji karcianej dostarczą wiele frajdy nie tylko fanom komiksu. Gra ma dwa warianty zasad, dzięki czemu świetnie sprawdzi się zarówno w gronie dzieci, jak i starszych graczy. By pokonać rywali, wystarczy wykorzystać siłę swoich postaci. Wygra gracz, który na koniec rozgrywki będzie mieć najmniej punktów karnych. Karcianka „Kajko i Kokosz – Szkoła latania” przeznaczona jest dla osób powyżej 7. roku życia. Gra pozwala na zabawę w gronie od 2 do 6 osób. Pudełko zawiera 55 kart postaci, 7 kafelków przedmiotów i 2 żetony maści latania. Autorem gry jest znany niemiecki projektant Reiner Knizia.

Karcianka z Kajkiem i Kokoszem ukazuje się w małym, poręcznym pudełku w ramach serii „Gry do plecaka”. W kolekcji dostępne są też następujące tytuły: „Ubongo”, „Pędzące żółwie”, „Lato z komarami” i „Szybkie bańki” z 2019 roku oraz „Łap za słówka”, która trafia do sprzedaży w tym samym terminie, co „Kajko i Kokosz – Szkoła latania”.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: gry