Cyberpunkowa gra na podstawie sagi „Gamedec” Marcina Sergiusza Przybyłka zapowiedziana na 2020 rok. Zobacz zwiastun

9 sierpnia 2019


Anshar Studios pracuje nad cyberpunkową grą RPG „Gamedec” na motywach książkowej sagi pod tym samym tytułem autorstwa Marcina Sergiusza Przybyłka. W sieci można zobaczyć już zwiastun produkcji, która zadebiutuje na rynku w 2020 roku.

Akcja gry umiejscowiona została w Warsaw City, w XXII wieku. Za sprawą wirtualnych światów-gier „rzeczywistość” jest pojęciem względnym, a „życie” i „śmierć” mają wiele znaczeń. Nowe światy jednak rodzą nowe problemy. Pożądanie, zazdrość, chciwość czy pragnienie nieograniczonej władzy. Wiele rzeczy uległo zmianie, jednak ludzka natura pozostała taka sama. Dlatego społeczeństwo XXII wieku potrzebuje Gamedeców ? detektywów, tropiących oszustwa, zbrodnie i spiski popełniane w wirtualnych światach. Dziecięce niewolnictwo w grze F2P, samobójstwo profesjonalnego gracza ? takie zlecenia, to ich codzienność. W nowej grze Anshar Studios gracz staje się jednym z nich.

Projekt studia sięga do fundamentów gatunku RPG poprzez dodanie mechanik dedukcji, kodeksu czy aspektów. Pozwala na toczenie złożonych dyskusji, tworzenie lub demaskowanie sieci intryg i spisków oraz odkrywanie niezwykłych związków między wirtualnymi światami i rzeczywistością. „Gamedec”, wzorując się na papierowych grach RPG, zapewnia swobodę podejścia do spraw z kilku punktów widzenia, nie ograniczając gracza do jednego rozwiązania. Decyzje mają znaczenie, a świat gry nieustannie adaptuje się do nich jak i zmieniającego wraz z postępem gry bohatera. Konsekwencje wyborów, niczym w życiu, są natychmiastowe, długofalowe lub ukryte. Te ostatnie dają o sobie znać w niespodziewanych momentach. Co istotne, gra pozostaje neutralna względem podjętych decyzji, ich ocenę pozostawiając graczowi w myśl zasady: jesteś sumą swoich wyborów.

Rolę projektanta i konsultanta ds. świata gry pełni w projekcie Marcin Sergiusz Przybyłek, czyli autor sagi „Gamedec”. „Bazę inspiracji dla gry stanowią dwa pierwsze tomy pentalogii 'Gamedec’, czyli 'Gamedec. Granica Rzeczywistości’ oraz 'Gamedec. Sprzedawcy lokomotyw’. Zespół, którego jestem częścią, tworzy grę, która pod pewnymi względami będzie mroczniejsza niż książkowy pierwowzór” ? mówi pisarz. „Czytelnicy znający przygody Torkila Aymora znajdą liczne odwołania do książek i zaczerpnięte z nich motywy, a ci, dla których 'Gamedec’ jest czymś zupełnie nowym, potraktują moją literaturę jako rozwinięcie tego, co znajdą w grze” ? dodaje Przybyłek.

Pierwszy, zamknięty pokaz wczesnej wersji gry będzie miał miejsce podczas zbliżającej się edycji Gamescom. Natomiast podczas targów PAX West w Seattle, gościom konwentu zostanie udostępnione grywalne demo. „Gamedec” zadebiutuje na rynku w 2020 roku. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun gry i przekonać się, co czeka was w futurystycznym i dystopijnym świecie znanym z kart sagi Marcina Sergiusza Przybyłka.

„Gamedec” to kolejna już gra, która powstaje z inspiracji twórczością polskich autorów fantastyki. Przypomnijmy, że trwają aktualnie prace nad grami na podstawie powieści Stanisława Lema oraz „Cyklu Inkwizytorskiego” Jacka Piekary.

[am]
fot. Anshar Studios

Tematy: , , ,

Kategoria: gry