banner ad

Starward Industries zapowiada grę na podstawie powieści Stanisława Lema

30 maja 2019


Nowe niezależne studio Starward Industries ogłosiło, że jest w trakcie produkcji gry komputerowej opartej na znanej powieści Stanisława Lema. Pierwsze efekty powinniśmy zobaczyć już pod koniec roku.

Producenci nie ujawnili tytułu książki, na podstawie której realizowana jest gra, a jedynie szczątkowy zarys fabuły. Produkcja ma opowiadać o losach astronautów, którzy podczas misji badawczej muszą zmierzyć się z nieoczekiwanym zagrożeniem. Śledztwo przerodzi się w walkę o przetrwanie, a fabuła ma przy okazji traktować o miejscu gatunku ludzkiego we wszechświecie. Te informacje, jak i grafika promująca projekt, pozwalają domniemywać, że chodzi o powieść „Niezwyciężony”.

Okładka pierwszego anglojęzycznego wydania powieści „Niezwyciężony” w miękkiej oprawie.

Zgodnie z zapowiedziami budżet gry ma wynieść kilka milionów złotych, co klasyfikuje ją jako niedużą produkcję niezależną, aczkolwiek w pełni profesjonalną. Dla porównania realizacja pierwszej gry o Wiedźminie studia CD Projekt RED kosztowała 19 milionów, a trzeciej – 306 milionów złotych.

Realizacją przedsięwzięcia zajmuje się 10-osobowy zespół, który składa się z doświadczonych twórców pracujących wcześniej dla CD Projekt RED, Reality Pump, Bloober Team czy Techland.

Gra ma oferować rozgrywkę dla jednej osoby. Poruszanie po świecie przedstawionym będzie się odbywać z perspektywy pierwszoosobowej. Wybory dokonywane przez graczy mają wpływać na przebieg i zakończenie historii. Oprawa gry jest wykonana w konwencji retro-futurystycznej. W kształtach przedmiotów, dialogach i motywacjach postaci znajdziemy więc nawiązania do czasów, w których książka została napisana, czyli do lat 50. i 60.

Opracowano już grywalną wersję, ale przed twórcami wiele jeszcze do zrobienia, dlatego na pierwsze efekty musimy poczekać do końca 2019 roku.

[am]
fot. (1) Starward Industries, (2) HudsonPulpAndRockets/Etsy
źródło: Strefa Inwestorów, Stock Watch

Tematy: , , ,

Kategoria: gry