banner ad

Zwiastun serialu „Sandman” na podstawie serii komiksowej Neila Gaimana

25 września 2021

Podczas odbywającego się w sobotę „Tudum – światowego wydarzenia dla fanów Netflix” zaprezentowano pierwszy zwiastun serialu „Sandman”, który powstaje na podstawie słynnej serii komiksowej autorstwa Neila Gaimana.

„Sandman” to połączenie współczesnych mitów z mroczną fantastyką, dramatem historycznym i legendami. Seria komiksowa opowiada historię Morfeusza, władcy snu, oraz ludzi i miejsc, które napotyka, naprawiając swoje kosmiczne, a także zwyczajnie ludzkie błędy.

W zaprezentowanym zwiastunie widzimy sceny z pierwszego tomu zbiorczego serii, „Preludia i nokturny”, gdy śmiertelnicy wezwali i uwięzili Władcę Snów. Ten wprawdzie później wydostanie się na wolność, ale odkryje, że to tylko początek jego kłopotów.

„Każdego popołudnia dostaję wiadomość e-mail z informacją, że mogę obejrzeć materiały zarejestrowane podczas dnia zdjęciowego na planie serialu 'Sandman’. To dla mnie najprzyjemniejsza chwila dnia. Co kilka tygodni dostaję informację, że do obejrzenia jest cały odcinek. To najlepszy moment miesiąca” – wspominał Neil Gaiman w trakcie kręcenia zdjęć do pierwszego sezonu serialu, które trwało od października 2020 do sierpnia 2021 roku.

Jeden z komiksowych kadrów odtworzony w serialu.

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez Gaimana, serialowy „Sandman” ma być wierną adaptacją komiksu. Historia zostanie jednak zaktualizowana do czasów współczesnych. Morfeusz nie uwolni się zatem po 75 latach od schwytania, w 1989 roku, lecz po 105 latach, czyli w 2021 roku.

Fabuła pierwszego sezonu ma być oparta na pierwszych dwóch albumach serii: „Preludia i nokturny” oraz „Dom lalki”. Data premiery serialu nie jest jeszcze znana.

W obsadzie znaleźli się Tom Sturridge jako Sen, Gwendolyn Christie jako damskie wcielenie Lucyfera, Sanjeev Bhaskar i Amid Chaudry w roli Kaina i Abla, Charles Dance gra Rodericka Burgessa, Vivienne Acheampong – Lucienne’a, a Boyd Holbrook wciela się w rolę Koryntczyka. Siostra Morfeusza, Śmierć, odtwarzana jest przez Kirby Howell-Baptiste, Pożądanie gra Mason Alexander Park, rolę Rozpaczy powierzono Donnie Preston, Johanny Constantine, praprababki Johna Constantine’a – Jennie Coleman. Na ekranie zobaczymy również Stephena Frya w roli Gilberta i Pattona Oswalta jako kruka Matthew.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Sandmana”:

W Polsce wydawnictwo Egmont wznawia właśnie serię komiksową „Sandman” w nowych okładkach. Pierwszy tom – „Preludia i nokturny” – jest już dostępny w sprzedaży. Tom drugi – „Dom lalki” – ukaże się 13 października.

[md]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film