banner ad

Zwiastun serialu na podstawie „Ostatniego z wielkich” F. Scotta Fitzgeralda

4 czerwca 2017


Amazon udostępnił zwiastun pierwszego sezonu serialu na podstawie nieukończonej powieści F. Scotta Fitzgeralda zatytułowanej „Ostatni z wielkich”.

Ostatnia powieść F. Scotta Fitzgeralda zainspirowana była życiem słynnego niegdyś potentata filmowego Irvinga Thalberga. Jest to historia charyzmatycznego i przystojnego Monroe Stahra, który dzięki swoim filmom osiąga w latach 30. XX wieku niebywały sukces. W pierwszym sezonie serialu będziemy mogli zobaczyć początki jego drogi na szczyt, gdy jako młody producent walczy z szefem o zachowanie charakteru swojego studia. Kiedy Monroe poznaje młodą irlandzką kelnerkę, uświadamia sobie, że dzięki niej może stworzyć naprawdę wielki i ważny film.

Produkcja Amazonu ma pokazać namiętności, wielkie ambicje i przemoc, które rządziły Hollywood w latach 30. XX wieku. Główne role w serialu grają Matt Bomer (jako Monroe Stahr), Kelsey Grammer (Pat Brady) oraz Lily Collins (Celia Brady). Oprócz nich w obsadzie znaleźli się: Rosemarie DeWitt (Rose Brady), Dominique McElligott (Kathleen Moore), Enzo Cilenti (Aubrey Hackett), Mark O?Brien (Max Miner) i Koen De Bouw (Tomas Szep).

„Ostatni z wielkich” to drugi serial Amazonu związany z osobą F. Scotta Fitzgeralda. Internetowy gigant realizuje już „Z: The Beginning of Everything” (z ang. „Z: Początek wszystkiego”) opowiadający historię życia Zeldy Fitzgerald i jej burzliwego związku z autorem „Wielkiego Gatsby’ego”.

Pierwszy odcinek „Ostatniego z wielkich” jest już dostępny w usłudze Amazon Prime. Premiera całego sezonu zapowiedziana jest na 28 lipca. A oto zwiastun serialu:

Plakat promujący serial „Ostatni z wielkich”:

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film