Młody Snow będzie bohaterem prequela „Igrzysk śmierci” Suzanne Collins!

21 stycznia 2020


Coraz bliżej do majowej premiery powieści „The Ballad of Songbirds and Snakes”, która jest prequelem trylogii „Igrzyska śmierci”. W związku z tym autorka Suzanne Collins ujawnia nam kolejne informacje na temat książki wyczekiwanej przez fanów serii. Właśnie dowiedzieliśmy się, że głównym bohaterem (albo jednym z głównych bohaterów) historii rozgrywającej się w trakcie 10. Igrzysk Głodowych będzie młody Coriolanus Snow, przyszły prezydent Panem.

Film „Gwiezdne wojny: Mroczne widmo” pokazał początki Anakina Skywalkera, który miał później stać się siejącym postrach Sithem znanym jako Darth Vader. W „Harrym Potterze i Księciu Półkrwi” J.K. Rowling opisała młodość Toma Riddle’a, który chciał przejąć władzę nad światem czarodziejów i mugoli jako Lord Voldemort. Teraz przyszła kolej na odkrycie przeszłości kolejnego słynnego złoczyńcy. Chodzi o Coriolanusa Snowa, bezwzględnego dyktatora dzierżącego władzę w Panem, którego poznaliśmy na kartach trylogii „Igrzyska śmierci”.

Amerykański magazyn „Entertainment Weekly” jako pierwszy opublikował przedpremierowo fragment zapowiadanej na maj powieści „The Ballad of Songbirds and Snakes”. Wynika z niego, że Suzanne Collins nie zamierza przedstawić Coriolanusa Snowa w przesadnie pozytywnym świetle, a raczej pokazać świat Igrzysk Głodowych z punktu widzenia antagonistów. W czasie, gdy rozgrywa się akcja książki, zawody nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Brakuje im widowiskowości, z uczestnikami nie przeprowadza się wywiadów, nie prezentuje się też widzom pokazów. Kapitol postanowił więc sprawić, by zawody były bardziej wciągające. Mając to na uwadze, na potrzeby 10. Igrzysk Głodowych po raz pierwszy trybutom przydzielono mentorów.

Rolę w przekształcaniu zawodów w wielkie widowisko ma również Coriolanus Snow. W udostępnionym fragmencie przedstawiony został jako młody, ambitny i charyzmatyczny student, który potrafi być czarujący i przyjazny, umiejętnie rozdziela komplementy. Wszyscy go lubią i właśnie został wybrany jako jeden z pierwszych mentorów dla trybutów. Ale chociaż jest dzieckiem uprzywilejowanym, o wysokiej pozycji w Akademii, przydzielono mu opiekę nad dziewczyną z Dystryktu 12. A nie tego chciał. Podobnie jak w czasach Katniss, dolne dystrykty miały bowiem małe szanse na zwycięstwo.

Fragment rzuca nieco światła na historię zawodów. Poznajemy dziekana Cascę Highbottoma, któremu przypisywano wynalezienie Igrzysk śmierci. Zafascynowany działaniem morfaliny mężczyzna nadzoruje program mentorski. To właśnie on przydziela młodego Snowa zawodniczce z Dystryktu 12. Choć Highbottom zyskał sławę jako twórca Igrzysk, jego pozycja na Kapitolu nie jest pewna, a nawet krążą plotki, że zarząd Akademii traci do niego cierpliwość.

Na ten moment nie wiadomo jeszcze, czy Coriolanus Snow będzie głównym bohaterem książki, czy raczej jedną z kilku postaci, z punktu widzenia których będziemy poznawali wydarzenia. Apetyty fanów trylogii zostały jednak z pewnością zaostrzone. Światowa premiera książki „The Ballad of Songbirds and Snakes” zapowiedziana została na 19 maja 2020 roku. Data wydania i tytuł polskiego przekładu nie są jeszcze znane, ale wiemy, że powieść opublikuje wydawnictwo Media Rodzina.

[am]
źródło: Nerdist, Entertainment Weekly

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy