banner ad

Zwiastun miniserialu Park Chan-wooka na podstawie nagrodzonego Pulitzerem „Sympatyka”

12 kwietnia 2023

HBO zaprezentowało zwiastun miniserialu „Sympatyk”. Produkcja oparta jest na nagrodzonej Pulitzerem powieści autorstwa Viet Than Nguyena. Współtwórcą, scenarzystą, reżyserem trzech pierwszych odcinków i współproducentem ekranizacji jest Park Chan-wook.

Stacja HBO określa serial jako thriller szpiegowski i międzykulturową satyrę w jednym. Historia opowiada o zmaganiach w połowie francuskiego, w połowie wietnamskiego komunistycznego szpiega podczas ostatnich dni wojny w Wietnamie i na wygnaniu w Stanach Zjednoczonych.

Showrunnerami i producentami wykonawczymi są Park Chan-wook oraz Don McKellar. W obsadzie znaleźli się: Hoa Xuande, Fred Nguyen Khan, Toan Le, Sandra Oh oraz Robert Downey Jr. Ten ostatni wciela się jednocześnie w kilka ról, a każda reprezentuje inną część amerykańskiego establishmentu: kongresmana, oficera CIA i reżysera filmu, nad którym pracuje główny bohater.

„To dokładnie taki rodzaj wyzwania, jakiego pragnąłem. Wierzę, że zapewnimy naszym widzom wyjątkowe wrażenia wizualne” – skomentował Robert Downey Jr., który jest także producentem wykonawczym miniserialu.

„’Oldboy’ Park Chan-wooka wywarł duży wpływ na 'Sympatyka’. Nie mogłem wyobrazić sobie lepszej osoby do reżyserowania tej adaptacji” – dodał Viet Than Nguyen.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Sympatyka”, którego premiera zapowiedziana jest na 2024 rok:

W Polsce powieść „Sympatyk” Viet Than Nguyena ukazała się nakładem wydawnictwa Akurat:

[am]
fot. mat. prasowe HBO

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film