Zakończono zdjęcia do serialu „Prosta sprawa” na podstawie powieści Wojciecha Chmielarza. Zobacz pierwsze fotografie i krótki film z planu

20 grudnia 2023

Padł ostatni klaps na planie „Prostej sprawy”, nowej produkcji Canal+ realizowanej na podstawie bestsellera Wojciecha Chmielarza. Premiera serialu już wiosną 2024 roku. W głównych rolach zobaczymy m.in. Mateusza Damięckiego, Piotra Adamczyka, Izę Kunę, Macieja Musiała, Mateusza Kmiecika, Magdalenę Wieczorek oraz Mateusza Więcławka.

„Prosta sprawa” to historia o bohaterach, którzy muszą balansować pomiędzy dobrem a złem. Głównym protagonistą jest bezimienny mściciel z trudną przeszłością. Zależy mu na spłacie długu człowiekowi, który wiele lat temu, całkowicie bezinteresownie, pożyczył mu pieniądze, a obecnie jest zamieszany w konflikt z lokalną mafią. Od tego momentu zaczyna się walka głównego bohatera o życie, i to nie tylko swoje. Na ekranie czekają nas sceny walk i pościgów, silni bohaterowie grani przez znanych polskich aktorów i pełna suspensu fabuła, a to wszystko w scenerii malowniczych Karkonoszy.

„’Prosta sprawa’ to już jest trzecia w naszym portfolio ekranizacja Wojciecha Chmielarza, jednego z najbardziej poczytnych pisarzy na polskim rynku. Będzie to pełnokrwiste sensacyjne kino akcji, w którym Damięcki, tak jak w 'Furiozie’, jest gwarantem rewelacyjnej gry aktorskiej. Dywersyfikujemy ofertę Canal+, ponieważ widzowie potrzebują coraz bardziej różnorodnych treści. Dlatego w przyszłym roku, oprócz 'Prostej sprawy’, czeka na nich również m.in. komedia obyczajowa o związkach oraz oryginalny i klimatyczny thriller z wątkami supernaturalnymi” – mówi Beata Ryczkowska, dyrektor produkcji oryginalnych i koprodukcji Canal+ Polska.

Jak już informowano kilka miesięcy temu, w głównej roli w „Prostej sprawie” zobaczymy Mateusza Damięckiego. Teraz dowiadujemy się, kto będzie mu towarzyszył na ekranie. W serialu wystąpią również: Piotr Adamczyk wcielający się w Kazika, czyli szefa jeleniogórskiej mafii, Magdalena Wieczorek w roli dociekliwej dziennikarki Justyny, która pomaga głównemu bohaterowi, oraz Mateusz Więcławek jako jego poszukiwany przyjaciel – Prosty. W pozostałych rolach grają: Iza Kuna, Mateusz Kmiecik (jako Czacha), Maciej Musiał, Maciej Damięcki, Daniel Olbrychski, Weronika Humaj i Ivan Franěk. Nie zabraknie również specjalnych gości.

Scenarzystą i reżyserem serialu na podstawie książki Wojciecha Chmielarza jest Cyprian T. Olencki („Furioza”), za zdjęcia odpowiada Klaudiusz Dwulit, za scenografię Natalia Maciejewska, za kostiumy Milena Jaroszek, za charakteryzację Alina Janerka, a za udźwiękowienie Jerzy Murawski i Grzegorz Żaglewski.

„Prostą sprawę” obejrzymy w Canal+ Online i na Canal+ Premium już wiosną 2024 roku. Poniżej prezentujemy krótki materiał zrealizowany na planie podczas ostatniego dnia zdjęciowego:

Powieść „Prosta sprawa” Wojciecha Chmielarza ukazała się nakładem Wydawnictwa Marginesy.

[md]
fot. © Canal+ Polska S.A.


Tematy: , , , , ,

Kategoria: film