Trzy Amerykanki w Hongkongu. Zwiastun miniserialu na podstawie powieści „Emigrantki” Janice Y.K. Lee

22 grudnia 2023

Platforma Prime Video opublikowała zwiastun „Expats”, sześcioodcinkowego miniserialu w reżyserii Lulu Wang, opartego na powieści „Emigrantki” autorstwa Janice Y.K. Lee. Pierwsze dwa odcinki będą miały swoją premierę 26 stycznia 2024 roku.

„Expats” to burzliwa historia rozgrywająca się na tle tętniącego życiem Hongkongu. Fabuła skupia się na trzech Amerykankach – Margaret, Hilary i Mercy – których losy przecinają się po niespodziewanej tragedii rodzinnej. Opowieść kwestionuje przywileje klasowe i bada, co się dzieje, gdy zaciera się granica między ofiarą a winowajcą.

W „Expats” występują Nicole Kidman, Sarayu Blue i Ji-young Yoo. Na ekranie zobaczymy także Briana Tee oraz Jacka Hustona, wcielających się w role mężów dwóch głównych bohaterek Margaret i Hillary. Twórczynią, reżyserką, a także współscenarzystką serialu „Expats” jest Lulu Wang, znana m.in. z realizacji filmu pełnometrażowego „Kłamstewko”.

Kidman jest również jedną z producentek wykonawczych serialu. To właśnie ona zainteresowała się powieścią Janice Y.K. Lee z 2016 roku, którą pożyczyła jej siostra. Dowiedziawszy się, że prawa do ekranizacji nie są zarezerwowane, natychmiast kupiła je za pośrednictwem swojej firmy producenckiej Blossom Films.

Czwartą główną postacią serialu jest Hongkong. Autorka zdjęć Anna Franquesa-Solano prezentuje nam to miasto w całym jego osobliwym pięknie, od bujnych lasów rozciągających się w pobliżu zamożnej dzielnicy Peak, przez smog, świecące nocą neony, aż po wnętrza luksusowych hoteli, w których gromadzą się biznesmeni i emigranci.

Pierwsze dwa odcinki „Expats” zobaczymy 26 stycznia 2024 roku na platformie Prime Video. Kolejne epizody będą emitowane co tydzień aż do finału historii, który będzie miał miejsce 23 lutego.

W Polsce powieść „Emigrantki” autorstwa Janice Y.K. Lee ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego w przekładzie Doroty Maliny.

[md]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film