Trwają zdjęcia do serialowej adaptacji debiutu powieściowego Izabeli Kuny. W głównej roli w „Klarze” występuje autorka

11 lipca 2023

W 2013 roku aktorka Izabela Kuna zadebiutowała powieścią „Klara”. Teraz Grupa TVN ogłosiła realizację serialu na podstawie książki. Produkcja powstaje pod marką Player Original. Zdjęcia do serialu już się rozpoczęły.

Niedawno ujawniono pierwsze plany produkcyjne Playera na przyszły rok. Jednym z tytułów, który już za kilka miesięcy wzbogaci bibliotekę serwisu, jest „Klara” – słodko-gorzka komedia na podstawie powieści aktorki Izabeli Kuny.

Tytułowa Klara to dziewczyna, jakich wiele mijamy każdego dnia na ulicy, w sklepie czy na siłowni. Czterdzieste urodziny ma już za sobą. Podobnie jak małżeństwo i pewność, że po „i żyli długo, i szczęśliwie” jest ciąg dalszy, niekoniecznie z happy endem. Klara ma też toksyczną i wszystkowiedzącą matkę, nieobecnego ojca, kota reproduktora oraz… problemy jak wszyscy. Ma też naiwną wiarę w to, że i na nią czeka spełnienie marzeń. Od kilkunastu lat jej serce bije i wariuje dla Aleksa – niezbyt urodziwego prawnika, który ma jedną wadę – żonę.

(fot. Marcin Makowski/MakuFly/Player)

Zdjęcia do serialu rozpoczęły się w połowie czerwca w Warszawie oraz Sopocie i potrwają do końca sierpnia. Łącznie powstanie 8 odcinków. Produkcja trafi do Playera w 2024 roku. Od początku wiadomo, że w roli tytułowej zobaczymy Izabelę Kunę, która przy nowym projekcie pełni również funkcję producentki kreatywnej. W obsadzie znaleźli się także Katarzyna Warnke, Adam Woronowicz, Piotr Adamczyk, Eryk Kulm Jr., Iwona Bielska oraz w mniejszych rolach Monika Kwiatkowska, Andrzej Konopka, Marian Dziędziel, Janusz Chabior, Konrad Eleryk, Stefan Górski i Matthias Schlette.

(fot. Marcin Makowski/MakuFly/Player)

„Już się nie mogę doczekać, kiedy zabierzemy użytkowników Playera do świata 'Klary’. Świata, w którym każdy będzie mógł się odnaleźć, przejrzeć jak w lustrze. Bez lukru, ale też z lekkim przymrużeniem oka. Świata, w którym bywa, że 'life is brutal’, zwłaszcza love life. Jestem przekonana, że gwiazdy, które przyjęły nasze zaproszenie do projektu, podbiją serca odbiorców, tak jak ich pierwowzory na stronach książki Izabeli Kuny” – mówi Karolina Izert, producentka z ramienia TVN Warner Bros. Discovery.

(fot. Marcin Makowski/MakuFly/Player)

Autorem serialu „Klara” jest Marek Modzelewski (scenarzysta obu części „Teściów”). Projekt reżyseruje Łukasz Jaworski, a za zdjęcia odpowiada Paweł Flis. Pionem scenograficznym kieruje Marcelina Początek-Kunikowska, kostiumowym Pola Gomółka, a charakteryzatorskim Kinga Krulikowska.

(fot. Marcin Makowski/MakuFly/Player)

Powieść „Klara” Izabeli Kuny ukazała się w 2013 roku nakładem Wydawnictwa Świat Książki. W 2021 roku doczekała się wznowienia opublikowanego przez Wielką Literę. Wtedy też ukazała się kontynuacja książki, „Klara jedzie na pogrzeb”.

(fot. Marcin Makowski/MakuFly/Player)

(fot. Marcin Makowski/MakuFly/Player)

[am]
fot. główna: Marcin Makowski/MakuFly/Player

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film