„Przygody Tintina” na ekranach polskich kin!

29 października 2011


4 listopada na ekranach kin w całej Polsce premiera najnowszego filmu Stevena Spielberga „Przygody Tintina” będącego adaptacją słynnego komiksu Hergé’a.

Młody reporter, Tintin, przypadkiem odkrywa, że model pewnego żaglowca kryje w sobie sekret, prowadzący do ukrytego skarbu. Ten skarb chce odnaleźć paskudny złoczyńca, Sacharyna, który sądzi, że Tintin skradł informację, umożliwiającą znalezienie bogactw. Rusza więc w pogoń za naszym bohaterem.

Z pomocą wiernego psa Milusia i ekscentrycznego kapitana Baryłki Tintin zjedzie pół świata morzem, lądem i w powietrzu. Przeżyje wiele przygód, wpadnie w nie lada tarapaty, no i będzie musiał być szybszy i mądrzejszy od swego prześladowcy, by odnaleźć ?Jednorożca? – wrak okrętu, który może być kluczem do fortuny? i do starożytnej klątwy!

Film zrealizowano na podstawie najsłynniejszej komiksowej serii przygodowej w historii świata, wydrukowanej w ponad 200 milionach egzemplarzy, przetłumaczonej na 50 języków. Scenariusz filmu oparty jest na trzech tomach serii: „Krab o złotych szczypcach”, „Tajemnica jednorożca”, „Skarb Szkarłatnego Rackhama”. Wszystkie komiksy z serii ukazały się w Polsce nakładem wydawnictwa Egmont.

Oficjalna strona filmu: http://przygodytintina.pl/

Polski zwiastun filmu:

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: film