Zwiastuny i plansze z nowego Thorgala oraz Louve

30 października 2011

28 listopada do księgarń w całym kraju trafi nowy, 33 tom Thorgala zatytułowany „Statek miecz” oraz pierwsza część nowej serii „Thorgal: Louve”. Zapraszamy do obejrzenia przykładowych plansz oraz animowanych zwiastunów obu komiksów.

Thorgal – tom 33 – Statek Miecz
Po kilkualbumowej przerwie na pierwszy plan wreszcie powraca Thorgal (w poprzednich albumach głównym bohaterem był jego syn, Jolan). Według zapowiedzi Grzegorza Rosińskiego „Statek miecz” to na razie ostatnia część przygód wychowanego wśród wikinkgów przybysza z gwiazd. Rysownik robi sobie przerwę na najbliższe dwa lata, żeby skupić się na innych projektach.

Okładka i przykładowe plansze:

Zwiastun komiksu:

Thorgal: Louve – tom 1 – Raissa
„Raissa” to pierwszy tom nowej pobocznej serii, opowiadającej o córce Thorgala, Louve. Za rysunki odpowiada Rosjanin Roman Surżenko, za scenariusz – francus Yann le Pennetier, który współpracował wcześniej m.in. z Morrisem przy jednym komiksie z serii Lucky Luke oraz – pod pseudonimem Balac – przy serii „Sambre”.

Okładka i przykładowe plansze:

Zwiastun komiksu:

Zapraszamy również do obejrzenia krótkiego filmu z retrospektywnej wystawy prac Grzegorza Rosińskiego poświęconej Thorgalowi, jaka miała miejsce podczas tegorocznej, 31. edycji festiwalu książki „Salon du Livre de Paris” w Paryżu:

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi