Pojawił się zwiastun adaptacji „Wielkiego Gatsby’ego”

23 maja 2012


Pojawił się pierwszy zwiastun filmu, będącego nową adaptacją głośnej powieści F. Scotta Fitzgeralda „Wielki Gatsby”.

plakat z filmu "Wielki Gatsby"

Najpopularniejsze dzieło Fitzgeralda nie tylko ucieleśnia epokę prohibicji i świetności jazzu, ale jest także ikoną dla amerykańskich powieściopisarzy i milionów czytelników. Uznawana za jedno z najważniejszych osiągnięć literackich XX wieku książka doczekała się już sześciu filmowych adaptacji, stała się inspiracją dla jednego z sezonów serialu „Californication”, prezentowana była na deskach oper i teatrów, posłużyła jako materiał wyjściowy do gier komputerowych a także płyt z muzyką. Planowany na grudzień tego roku obraz to kolejna próba przeniesienia powieści na wielki ekran, z gwiazdorską obsadą, przy budżecie przekraczającym 125 milionów dolarów.

Rozgrywająca się na początku lat 20. ubiegłego wieku opowieść ukazuje pustkę amerykańskiego mitu sukcesu. Romantyczna miłość, przyjaźń, amerykański sen o szczęściu i sukcesie dostępnym dla każdego to stereotypy, które przynoszą głównemu bohaterowi tej powieści – tytułowemu Gatsby’emu – tragiczne rozczarowanie. Miłość zniszczył kult pieniądza, przyjaźń okazała się pustym słowem, a sukces finansowy nie wprowadził go tak naprawdę do „lepszej” sfery.

W produkcji wyreżyserowanej przez Baza Luhrmanna („Romeo i Julia”, „Mouling Rouge!”) występują m.in.: Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan i Tobey Maguire. Światowa premiera filmu zapowiedziana jest na 25 grudnia 2012.

Poniżej możecie zobaczyć trailer filmu „Wielki Gatsby”:

Tematy: , , , ,

Kategoria: film