Lee Child ujawnia plany dotyczące serialu z Jackiem Reacherem. Bohatera zagra wreszcie wyższy aktor?

27 sierpnia 2018


Lee Child ujawnił, że w listopadzie ma podpisać umowę na realizację serialu, którego głównym bohaterem będzie Jack Reacher. Wielbicieli książek o przygodach byłego wojskowego, który wymierza sprawiedliwość, przemierzając samotnie Amerykę, z pewnością najbardziej ucieszy fakt, że tym razem główną rolę powinien otrzymać aktor dużo bardziej przypominający z fizjonomii tę postać.

Pisarz powiedział, że zgodnie z zapowiadaną umową każdy sezon serialu będzie trwał od 10 do 12 godzin i przedstawiał historię zawartą w jednej książce. W przypadku postaci Jacka Reachera duże znaczenie ma aktor wcielający się w tę rolę. Child przyznaje, że otrzymał dziesiątki tysięcy listów od ludzi, którzy narzekali, że w filmach kinowych ich ukochanego bohatera zagrał taki „kurdupel”, jak Tom Cruise. Przypomnijmy, że hollywoodzki gwiazdor ma tylko 170 centymetrów wzrostu, podczas gdy bohater, w którego się wcielał, aż 195 centymetrów.

Czy to istotne? Jak najbardziej. „Czar Jacka Reachera po części polega na tym, że jest on bardzo onieśmielający. Nawet nie musi nic robić, wystarczy, że wejdzie do pokoju, a ludzie czują się trochę nieswojo. Dało się odczuć, że Cruise, bez względu na wszystkie jego zalety, nie oddawał tego. Dlatego czytelnicy od początku byli niezadowoleni” – wyjaśnia Lee Child.

Zdaniem pisarza serial może w tym względzie spełnić oczekiwania miłośników książek o Reacherze, ponieważ telewizja jest o wiele mniej nastawiona na gwiazdy i duże nazwiska niż producenci filmów kinowych. Oczywiście o scenarzystach czy obsadzie nie ma jeszcze nawet co spekulować. Na więcej konkretów musimy poczekać do czasu podpisania umowy.

Wiadomość o planach serialu Lee Child ujawnił w wywiadzie dla „The Guardian”, mówiąc o przekazaniu swojego prywatnego archiwum Uniwersytetowi Wschodniej Anglii, gdzie znajdują się już dokumenty m.in. Doris Lessing, Malcolma Bradbury’ego i J.D. Salingera. Oprócz notatek i manuskryptów twórca Jacka Reachera oddał uczelni obszerną korespondencję z czytelnikami, która zawiera również liczne słowa krytyki pod adresem Toma Cruise’a.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: film