Pierwszy zwiastun serialu „Król” na podstawie powieści Szczepana Twardocha

28 lipca 2020

Opublikowano pierwszy zwiastun serialu „Król” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego zrealizowanego na podstawie powieści Szczepana Twardocha o tym samym tytule. Produkcja zadebiutuje już jesienią na Canal+ Premium oraz w nowej usłudze Canal+ „Telewizja przez internet”.

Akcja ośmioodcinkowego serialu (każdy będzie trwał od 65 do 80 minut) dzieje się w Warszawie w 1937 roku. To czas, gdy nad Europą wisi widmo faszyzmu. Stolicą trzęsie żydowski gang pod wodzą polskiego socjalisty, Kuma Kaplicy. Prym wiedzie w nim bokser, Jakub Szapiro ? obiekt uwielbienia warszawskich kobiet oraz źródło zazdrości i powód strachu wielu mężczyzn. Szapiro chciałby zastąpić Kuma i zostać królem Warszawy. Pewnego dnia przejmuje opiekę nad młodym chłopakiem, Moszem Bernsztajnem, w którym widzi swojego następcę. Tymczasem spisek na szczytach władzy może zmienić oblicze Warszawy i całego kraju, wpływając na gangsterskie imperium Kuma, a także na przyszłość samego Szapiry. Uwikłany w skomplikowane relacje z trzema kobietami Jakub stanie wkrótce do decydującej walki o władzę na ulicach miasta.

Piękne samochody, kobiety, zimna wódka i gorąca krew. Boks, dzielnice nędzy i luksusowe burdele, błoto Woli i eleganckie ulice Śródmieścia. Żydzi i Polacy. Getto ławkowe i walki uliczne. Etniczny, społeczny, religijny i polityczny tygiel. To wszystko czeka nas w serialu na podstawie powieści Twardocha. Co ciekawe, klimatyczną Warszawę z lat 30. XX wieku zagrała także Łódź ? to w niej i w stolicy powstawał „Król”.

W produkcji występują: Michał Żurawski, Kacper Olszewski, Arkadiusz Jakubik, Borys Szyc, Magdalena Boczarska, Adam Bobik, Adam Ferency, Lena Góra, Barbara Jonak, Andrzej Kłak, Aleksandra Konieczna, Mikołaj Kubacki, Piotr Pacek, Marcin Pempuś, Krzysztof Pieczyński, Aleksandra Pisula, Andrzej Seweryn, Andrzej Szeremeta, Bartłomiej Topa, Masza Wągrocka, Paweł Wolak oraz Piotr Żurawski.

Twórcami koncepcji serialu są: Łukasz M. Maciejewski, Szczepan Twardoch, Jan P. Matuszyński i Leszek Bodzak. Maciejewski pełni także funkcję głównego scenarzysty, ale poszczególne odcinki napisali też Dana Łukasińska oraz Szczepan Twardoch, który jest również autorem dialogów postaci i konsultantem produkcji.

„Leszek Bodzak, Jan P. Matuszynski, Łukasz M. Maciejewski, Aneta Hickinbotham, Dana Łukasińska ? przy tej miłej okazji dziękuję. Wymyślać z Wami ten serial na kanapach na poddaszu starej siedziby Aurum Film było nie tylko satysfakcjonującą pracą, było też fascynującą przygodą. Jednocześnie dziękuję również wszystkim kilkuset osobom, których nazwisk wymienić tu nie sposób, a które zaangażowane były w tę produkcję ? bez Waszej pracy postaci z mojej powieści nigdy nie nabrałaby filmowego ciała. Dziękuję i ? mam nadzieję ? do zobaczenia. Tyle jest jeszcze do zrobienia” ? napisał na swoim profilu na Facebooku Szczepan Twardoch, udostępniając zwiastun.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun serialu „Król”:

Powieść „Król” Szczepana Twardocha ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego:

[am]
fot. Canal+

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film