Pierwszy zwiastun filmu Spielberga na podstawie popularnej powieści dla dzieci „BFG” Roalda Dahla

11 grudnia 2015

pierwszy-zwiastun-bfg
Po ćwierć wieku od podjęcia prób przeniesienia popularnej powieści dla dzieci Roalda Dahla na ekran, w lipcu 2016 roku do kin trafi wreszcie adaptacja „BFG”. Reżyserem filmu jest Steven Spielberg. W sieci udostępniono pierwszy zwiastun produkcji.

„BFG” czyli „Big Friendly Giant” (w Polsce wydana jako „Wielkomilud” lub „BFO”) to jedna z najpopularniejszych na świecie książek dla dzieci i jedna z ważniejszych pozycji, która wyszła spod pióra Roalda Dahla. Ale choć już w 1991 roku podjęto kroki, by przenieść ją na ekrany kin, trzeba było 25 lat, żeby historia o przygodach Sophie i przyjaznego olbrzyma doczekała się filmu. Z drugiej strony, lepszego finału dla tej produkcji nie można sobie było wymarzyć. Za kamerą stanął sam Steven Spielberg, a za scenariusz odpowiada zmarła w listopadzie tego roku Melissa Mathison, znana choćby z „E.T.”.

„BFG czarował rodziny i dzieci przez ponad trzy dekady. Jesteśmy zaszczyceni, że spadkobiercy Roalda Dahla zaufali nam, powierzając tę klasyczną opowieść” – powiedział Spielberg, kiedy oficjalnie ogłoszono, że zajmie stanowisko reżysera.

W tytułowej roli przyjaznego olbrzyma wystąpi Mark Rylance, o którym Spielberg powiedział, że „dotychczas wszystko w jego karierze wiąże się z odważnymi wyborami i to prawdziwy honor, że wybrał ?BFG? jako swoją następną rolę”. Z kolei w Sophie wcieli się 10-letnia Ruby Barnhill. „Czuję, że Roald Dahl odkryłby w Ruby tyle samo wspaniałości co my” – chwalił młodą aktorkę Spielberg.

Premiera „BFG” zaplanowana jest na 1 lipca 2016 roku. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu, za którego produkcję odpowiada Walt Disney Pictures i DreamWorks:

[ks]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film