Wygraj pakiety trzech wznowionych dzieł Leopolda Tyrmanda! [ZAKOŃCZONY]

10 grudnia 2015

tyrmand-wznowienia-konkurs-1
Z okazji wznowienia w nowych szatach graficznych trzech książek Leopolda Tyrmanda wspólnie z wydawnictwem MG przygotowaliśmy dla was konkurs.

Trzy pakiety zawierające po trzy książki autora – „Zły”, „Dziennik 1954” i zbiór „Gorzki smak czekolady Lucullus i inne opowiadania” – rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Z jakiego powodu „Dziennik 1954” Tyrmanda kończy się w połowie zdania?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Leopold Tyrmand jest Zły na swój Dziennik za Gorzki smak czekolady Lucullus”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 24 grudnia, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Autor przerwał pisanie wieczorem, zamierzając wrócić do pracy rano, jednak następnego dnia „Czytelnik” zaoferował mu kontrakt na napisanie „Złego”. Zabrał się za pracę nad powieścią i do dziennika już nie wrócił.

Pakiety książek Leopolda Tyrmanda otrzymują:

Agnieszka Łoza-Brydak,
Roman Skrzypek,
Katarzyna Sobieska.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

tyrmand-wznowienia-konkurs-2

Leopold Tyrmand to jeden z najważniejszych polskich autorów powojennych. Pisarz, publicysta, jazzman, kobieciarz, bon-vivant, a jednocześnie trzeźwy i uważny obserwator otaczającej go rzeczywistości. W serii wznowień wydawnictwa MG ukazały się trzy następujące pozycje:

„Zły”: Książka ? legenda. Najpoczytniejszy kryminał napisany w czasach PRL-u. A tak naprawdę niezwykle inteligentnie opis Polski Ludowej, przebrany w strój ni to kryminału, ni to romansu, ni to westernu. Zaczyna się od tajemniczych napadów. Z tym, że wszyscy atakowani ? to bandziory. Ludowa milicja staje na głowie, by dostać jedynego sprawiedliwego, szeryfa bez twarzy, który sprawia, że ludzie zaczynają się czuć bezpieczni. Podziemny światek Warszawy rusza na wojnę. Bohater ma tylko jeden znak rozpoznawczy, niezwykłe, świetliste spojrzenie. A dodatkowo w tle historia miłosna, której osią jest Marta Majewska, niechcący wciągnięta w przestępcze życie Warszawy.

„Dziennik 1954”: W książce tej jest wszystko, czego można chcieć się dowiedzieć o życiu w socjalizmie. Oczywiście życiu inteligenta. A szczególnie inteligenta warszawiaka. Na kartach „Dziennika 1954” spotkamy Herberta, Jasienicę, Kisiela, Turowicza, by wspomnieć tylko tych, których wspominać warto. Poznajemy też prozę i poezję bytowania młodego pisarza, świetnego obserwatora, znakomitego stylisty, którego wkrótce pozbyto się z Polski na stałe.

„Gorzki smak czekolady Lucullus i inne opowiadania”: Komplet opowiadań Leopolda Tyrmanda. W opowiadaniach Tyrmanda znajdziemy mozaikę, z której można poskładać całe jego życie. Mozaikę barwną i niezwykłą. Jak cała jego twórczość. Jak cały Tyrmand. Opisywał swoje przeżycia wojenne, fascynację sportem, snuł rozważania nad naturą ludzką. Ale przede wszystkim pisał o sobie, a pisząc o sobie ? opisywał otaczający go świat. A miał z czego czerpać.

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe