Pierwsze zdjęcia z planu „Mrocznej Wieży”! Zobacz, jak wygląda Idris Elba jako Roland

18 maja 2016

film-mroczna-wieza-fotki
Oficjalnie rozpoczęto prace na planie filmu „Mroczna Wieża”. Ekranizacja literackiego pomysłu Stephena Kinga jest jedną z najbardziej oczekiwanych premier przyszłego roku. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z Idrisem Elbą, który wciela się w Rolanda Deschaina, głównego bohatera kultowego cyklu.

„Mroczna wieża” to jedno z najpopularniejszych dzieł autora nazywanego królem horroru. Historia nie należy jednak do gatunku grozy, ale King wymieszał w niej konwencję westernu, fantasy i science-fiction. Na podstawie książek powstał również cykl komiksowy. Opowieść przedstawia losy Rolanda Deschaina, ostatniego żyjącego członka bractwa rycerskiego znanego pod nazwą rewolwerowcy. Zadaniem protagonisty jest dotarcie do tytułowej mitycznej wieży, miejsca mogącego skrywać tajemnicę wszelkiego istnienia.

Ujawniono, iż film ma rozpoczynać się w sposób bliźniaczo podobny do książki, jednak potem twórcy chcą szybko zdecydować się na fabularny przeskok do środka całej historii. Znacząca część akcji rozgrywać się będzie w czasach współczesnych, co King opisał w drugim tomie sagi zatytułowanym „Powołanie trójki”. Ekranizacja ma również objąć trzecią część cyklu, „Ziemie jałowe”, pozostawiając furtkę na realizację następnych filmów.

Film reżyseruje Nikolaj Arcel, znany m.in. z realizacji „Królewskiej gry”, „Całej prawdy o mężczyznach” i „Kochanka królowej”. Stephen King jest producentem wykonawczym. W rolach głównych występują: Idris Elba jako Roland, Matthew McConaughey jako Człowiek w czerni, Abbey Lee jako Tirana, Jackie Earle Haley jako Sayre, Claudia Kim jako Arra Champignon, Tom Taylor jako Jake Chambers, Fran Kranz jako Pimli i Michael Barbieri jako Timmy. Premiera zapowiedziana jest na 17 lutego 2017 roku.

Zdjęcie załączone do materiału to oczywiście jedynie fotomontaż, w którym wykorzystaliśmy ujęcie z „Django” Quentina Tarantino. Prawdziwe zdjęcia z planu „Mrocznej Wieży” przedstawiające Idrisa Elbę jako Rolanda możecie zobaczyć poniżej.

[mw]

Tematy: , ,

Kategoria: film