banner ad

Dan Brown opublikuje uproszczoną wersję „Kodu Leonarda Da Vinci” z myślą o młodzieży

18 maja 2016

brown-mlodziezowy-da-vinci
Dan Brown chce zainteresować własną twórczością młodszych czytelników, dlatego pracuje nad młodzieżową wersją swej najpopularniejszej powieści „Kod Leonarda da Vinci”. Książka ma trafić do sprzedaży we wrześniu tego roku.

Jakie zmiany zostaną wprowadzone w młodzieżowym wydaniu „Kodu Leonarda da Vinci”? Książka ma być przeznaczona dla czytelników od 13 roku życia, a jej fabuła będzie się trzymać oryginalnej powieści, ale zostanie okrojona. „Mam szczerą nadzieję, że ta adaptacja ?Kodu Leonarda da Vinci? wywoła u młodzieży ten sam dreszcz emocji, jaki ja czułem, odkrywając ukrytą historię i tajemnice świata, w którym żyjemy” ? napisał w oświadczeniu Dan Brown.

Szczera nadzieja pisarza nie znajduje jednak odzwierciedlenia w reakcjach dziennikarzy i zwykłych czytelników, jakie można znaleźć w mediach społecznościowych. Padają opinie, że Dan Brown najwyraźniej nie zauważył, że od czasów „Harry?ego Pottera” młodzież nie ma najmniejszego problemu z czytaniem długich książek. Nie brak również uszczypliwości pod adresem autora. Czytelnicy wytykają, że powieść pisana jest już tak prostym i klarownym językiem, że prościej chyba się nie da.

Dan Brown to kolejny po E. L. James i Stephenie Meyer autor z czołówki list bestsellerów, który próbuje jeszcze raz zarobić na swojej znanej książce. James przepisała pierwszy tom „Pięćdziesięciu twarzy Greya”, opisując wydarzenia z punktu widzenia Christiana Greya. Meyer zaś opublikowała nową wersję „Zmierzchu”, zamieniając bohaterom płeć.

Tymczasem w sieci zadebiutował zwiastun ekranizacji ostatniej książki Browna o przygodach historyka sztuki Roberta Langdona pt. „Inferno”. W postać tę ponownie wcielił się Tom Hanks. Zapowiedź filmu możecie zobaczyć poniżej.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy