Pierwsze zdjęcia z 2. sezonu serialu „Syn” na podstawie książki Philippa Meyera

14 lutego 2019


Kanał AMC udostępnił pierwsze zdjęcia z 2. sezonu serialu „Syn” z Piercem Brosnanem w roli głównej. W Polsce produkcję będącą adaptacją nominowanej do nagrody Pulitzera powieści Philippa Meyera będzie można obejrzeć w maju.

Drugi sezon serialu rozgrywa się w trzech planach czasowych: w 1851 roku, gdy młody Eli, jest żonatym i szanowanym wojownikiem plemienia Komanczów, w 1917 roku, gdy jako „pierwszy syn Teksasu” jest gotów zrobić wszystko, by zabezpieczyć swoje dziedzictwo przed rodzącym się przemysłem naftowym, i w 1988 roku, gdy jego 85-letnia wnuczka musi zmierzyć się z długo skrywaną rodzinną tajemnicą.

Na drugą i ostatnią odsłonę „Syna” musieliśmy czekać aż dwa lata. Nieoficjalnie mówi się, że odpowiedzialny za to jest autor książki i jeden z producentów serialu, Philipp Meyer, który przykłada wielką wagę do detali historycznych i scenariusza. Pisarz chce, żeby „Syn” był prestiżowych, autorskim projektem, jak „True Detective” czy „Fargo”, a produkcję na takim poziomie trudno realizować w cyklu rocznym.

„Miałem ogromne szczęście, że trafiłem na AMC. Dokładnie wiedzieli, co kupują; chcieli takiego samego serialu, jak ja. A to rzadko spotykane” ? mówił jakiś czas temu Meyer w wywiadzie udzielonym „Texas Monthly”. „Zaskoczyło mnie to, ile pracy przeznacza się na zakup, opracowanie i realizację serialu. To było jak uruchomienie firmy startupowej. Mniej niż 1 procent czasu, jaki włożyłem w tę produkcję, spędziłem faktycznie na pisaniu. Pozostałe 99 procent czasu to działania biznesowe, praktyczne lub logistyczne. Próbujesz przekonać setki osób do swojej wizji, a jednocześnie upewniasz się, że wraz z pojawieniem się każdej nowej osoby twoja wizja nie jest zagrożona”.

Pisarz dodaje: „Do zrobienia serialu potrzeba około czterystu osób, a ty nie jesteś w stanie zgodzić się z nimi wszystkimi. Ponieważ gra toczy się o duże pieniądze, istnieje ciągła presja, by robić rzeczy, które już wcześniej robiono. Istnieje presja, by o wszystkim decydować zespołowo, wtedy każdy czuje się kryty, jeśli coś pójdzie nie tak. Ale w ten sposób nie stworzysz dobrej sztuki. Nie zrobisz dobrego dzieła, idąc na kompromisy i upewniając się, że wszyscy są szczęśliwi”.

Serial „Syn” został wyprodukowany przez AMC Studios i Sonar Entertainment. W drugim sezonie występują: Pierce Brosnan, Henry Garrett, Jacob Lofland, Lois Smith. Zobaczymy także: Paolę Nú?ez, Zahna McClarnona, Jess Weixler, Davida Wilsona Barnesa, Sydney Lucas, Jamesa Parksa, Elizabeth Frances, Shane?a Grahama i Kathryn Prescott.

Powieść „Syn” Philippa Meyera ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Czwarta Strona.

[am]
fot. Van Redin/AMC

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film