Ogłoszono obsadę drugiego polskiego serialu na podstawie prozy Harlana Cobena. Kto zagra w „Zachowaj spokój”? Zobacz pierwsze zdjęcia

2 lipca 2021

Netflix ogłosił główną obsadę serialu „Zachowaj spokój”, który będzie drugą polską produkcją opartą na thrillerach Harlana Cobena. Przy okazji poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat tej produkcji.

Choć powieść „Zachowaj spokój” nie jest kontynuacją „W głębi lasu”, która już wcześniej została zekranizowana, filmowcy postanowili je połączyć. Nowy serial pokaże więc dalsze losy kilku bohaterów, których już widzieliśmy na ekranie. Do swoich ról powrócą Agnieszka Grochowska i Grzegorz Damięcki, ale poznamy też nowe postacie.

Akcja sześcioodcinkowego serialu „Zachowaj spokój” rozegra się na zamożnym osiedlu, gdzie pozostająca w bliskich relacjach lokalna społeczność wiedzie spokojne życie. Wszystko zmienia się, gdy osiemnastoletni Adam znika bez śladu. Niebezpieczeństwo szybko eskaluje, a zaniepokojeni rodzice robią wszystko, by chronić swoje dzieci, które u progu dorosłości postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce.

Główne role w drugiej polskiej adaptacji powieści Harlana Cobena zagrają Magdalena Boczarska i Leszek Lichota. Aktorzy wcielą się w szczęśliwe małżeństwo, Annę i Michała Barczyków. Ich syna, Adama, zagra Krzysztof Oleksyn („Rojst’97”). W serialu wystąpią również Jacek Poniedziałek, Justyna Wasilewska, Wiktoria Gorodeckaja i Bartłomiej Topa, a także aktorzy młodego pokolenia: Agata Łabno, Marta Piętka, Jakub Pruski i Mikołaj Śliwa.

„Niezwykle cieszę się z możliwości ponownej współpracy z Netflix i utalentowanymi polskimi twórcami. Mam nadzieję, że widzowie w Polsce i na całym świecie będą oczarowani zwrotami akcji w Zachowaj spokój i cieszę się, że poznają nie tylko nowych bohaterów, granych przez Magdalenę i Leszka, ale także dowiedzą się, jak potoczyły się losy Laury i Pawła po zakończeniu akcji 'W głębi lasu'” – skomentował Harlan Coben.

„Zachowaj spokój” to kolejny tytuł Netfliksa oparty na powieści Harlana Cobena. Reżyserami są Michał Gazda i Bartosz Konopka. Scenariusz napisali Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski. Premiera serialu na platformie Netflix zaplanowana jest na 2022 rok.

[am]
fot. Piotr Litwic/Netflix Inc

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film