Książki w kolejce do fryzjera i w warzywniaku? Czemu nie! Przez całe wakacje w stolicy będą działać Warszawskie Czytelnie Nagrody Literackiej

2 lipca 2021

Czy czytanie książek da się połączyć z zakupami spożywczymi, a wizyta w serwisie rowerowym to najlepszy moment na delektowanie się poezją? Można się o tym przekonać w stolicy, gdzie w pięciu miejscach powstały specjalne punkty do czytania książek nominowanych i laureatów w 14. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.

„Dzika rzecz” w kolejce do fryzjera, „Tkanki miękkie” w warzywniaku, a „Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki” w serwisie rowerowym – wszędzie można czytać książki. Dlatego właśnie od 1 lipca do końca sierpnia w Warszawie działa pięć punktów czytania książek nominowanych oraz nagrodzonych w tegorocznej edycji stołecznej nagrody. Miejsca na Warszawskie Czytelnie Nagrody Literackiej zostały dobrane tak, by literatura znalazła się jak najbliżej mieszkańców, tam, gdzie załatwiają swoje codzienne sprawy.

Zagłębić się w lekturę na wygodnym leżaku można więc przy warzywniaku „Owoce, Warzywa” na ulicy Kazimierzowskiej 10, w sklepie i serwisie rowerowym „Bajki z bajki” przy al. Jerzego Waszyngtona 136, w sklepie ogrodniczym „Dom Roślin” przy ul. Zygmunta Krasińskiego 18, u barbera „Ferajna” przy ul. gen. Władysława Andersa 6 oraz przy „Na Gramy. Sklepie Bez Plastiku” na ul. Pięknej 24/26A.

Każda z wyżej wymienionych czytelni jest zaopatrzona we wszystkie książki nominowane do 14. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, a wśród nich znajdują się oczywiście cztery nagrodzone tytuły, czyli „Tkanki miękkie” Zyty Rudzkiej (w kategorii „proza”), „Zakłady holenderskie” Radosława Jurczaka („poezja”), „Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych” Aleksandry i Daniela Mizielińskich („literatura dziecięca”) oraz „Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949” Grzegorza Piątka („książka o tematyce warszawskiej”).

Jak informują organizatorzy, akcję przygotowano z nadzieją, że takie przypadkowe spotkania z książką mogą stać się wstępem do prawdziwej czytelniczej pasji.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy