Nicole Kidman i Hugh Grant w obsadzie miniserialu na podstawie powieści „Nie chciałaś wiedzieć” Jean Hanff Korelitz

20 listopada 2018


Nicole Kidman oraz Hugh Grant znaleźli się w obsadzie nowego miniserialu HBO zatytułowanego „The Undoing”, który zostanie zrealizowany na podstawie powieści „Nie chciałaś wiedzieć” autorstwa Jean Hanff Korelitz. Twórcą tej produkcji będzie David E. Kelley („Wielkie kłamstewka”).

Thriller psychologiczny „Nie chciałaś wiedzieć” opowiada o Grace, która żyje tak, jak zawsze chciała. Jest odnoszącą sukcesy terapeutką, ma oddanego męża, a jej syn uczęszcza do elitarnej prywatnej szkoły w Nowym Jorku. Wkrótce ukaże się jej książka, w której namawia kobiety, by zaczęły ufać swojej intuicji i kierowały się głosem rozsądku w doborze partnerów. Wierzy w to, że pierwsze wrażenie jest nieomylne.

Nieoczekiwanie jej świat wywraca się do góry nogami. Mąż przepada bez wieści, a znajoma Grace zostaje zamordowana. Sytuacji nie pomaga fakt, że sprawa ma charakter publiczny. Niebawem terapeutka dokonuje serii przerażających odkryć. Okazuje się, że żyła w świecie iluzji i kłamstw. Pozostawiona samej sobie Grace zdaje sobie sprawę z tego, że sprzeniewierzyła się radom, które sama dawała innym. Teraz z myślą o sobie i dziecku musi zbudować cały swój świat na nowo.

W rolę Grace ? kochającej żony, oddanej matki i odnoszącej sukcesy terapeutki, której życie rozpada się na kawałki, gdy odkrywa przeszłość swojego męża ? wcieli się Nicole Kidman. Jako Jonathan ? uznany onkolog dziecięcy, oddany mąż Grace, którego przeszłość zostaje poddana wnikliwej analizie, kiedy mężczyzna nagle rozpływa się w powietrzu ? wystąpi Hugh Grant.

Scenarzystą, showrunnerem i producentem miniserialu „The Undoing” kręconego na podstawie powieści Jean Hanff Korelitz jest David E. Kelley, który stworzył wcześniej m.in. serial „Wielkie kłamstewka” czy popularną produkcję „Ally McBeal”. Obok niego funkcje producentów pełnią Nicole Kidman, Per Saari z ramienia Blossom Films, Bruna
Papandrea poprzez Made Up Stories oraz Susanne Bier („Nocny recepcjonista”), która jest także reżyserem tego projektu.

Data premiery miniserialu „The Undoing” nie jest jeszcze znana. Zanim jednak doczekamy się tej produkcji, warto sięgnąć po literacki pierwowzór, który ukazał się w Polsce nakładem wydawnictwa Czarna Owca.

fot. Nicole Kidman: Gage Skidmore/Flickr, Hugh Granta: Kurt Kulac/Wikimedia Commons

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film