banner ad

„Morderczynie” – serial kryminalny inspirowany książką Katarzyny Bondy od 27 października na platformie Viaplay

19 października 2023

27 października na platformie Viaplay odbędzie się premiera serialu kryminalnego „Morderczynie”. Scenariusz produkcji inspirowany jest książką non-fiction Katarzyny Bondy. W głównych rolach występują Maja Pankiewicz, Izabela Kuna, Eliza Rycembel oraz Tomasz Schuchardt.

„To wielka rzecz, ponieważ książka jest czystym dokumentem. Wszystkie informacje w niej zawarte są prawdziwe. Reżyser, scenarzyści i aktorzy wykorzystali ten materiał, by stworzyć opowieść fabularną” – wyjaśnia Katarzyna Bonda. „Nie mogę się już doczekać, aż sama odpalę ten serial!” – dodaje.

Główną bohaterką „Morderczyń” jest Karolina, która postanowiła pójść w ślady swojego ojca i zostać policjantką. Młoda, pyskata i ambitna policjantka wierzy, że szybko uda jej się wspiąć po szczeblach policyjnej hierarchii. Od kilku miesięcy jest pochłonięta sprawą, która nie daje jej spokoju. Właśnie mija rok od zaginięcia jej ukochanego taty. Kobieta jest zdeterminowana, by go odnaleźć i robi wszystko, co w jej mocy, by dowiedzieć się, co stało się z jej ojcem, nawet jeśli musi nagiąć obowiązujące zasady. Jednocześnie nie może zrozumieć, dlaczego pozostali członkowie rodziny nie wspierają jej w poszukiwaniach. Nie zdaje sobie sprawy z tego, że rzeczywistość nie miała zbyt wiele wspólnego z wyidealizowanym wizerunkiem ojca, istniejącym jedynie w jej wspomnieniach.

W trakcie prowadzonego śledztwa Karolina odkrywa sieć kryminalnych powiązań i przekracza kolejne granice, nie cofając się przed niczym. Kto stoi za zaginięciem ojca? Gdzie kobietę doprowadzi śledztwo? Kim są tytułowe „Morderczynie”? Tego dowiemy się w trakcie oglądania. Jak zapowiada Viaplay, serial przedstawia nie tylko realną wizję pracy w policji, lecz także rzeczywistość widzianą za więziennymi kratami. To także opowieść o skomplikowanych relacjach łączących poszczególnych członków rodziny głównej bohaterki. Muszą oni zmierzyć się z trudną przeszłością, w której piętno dawnych aktów przemocy nadal wpływa na ich życie. Fabuła serialu ma podejmować także ważne społecznie tematy, takie jak kręgi przemocy oraz skutki domowej agresji.

„’Morderczynie’ to serial, który wyróżnia się na tle innych produkcji kryminalnych w Polsce. To produkcja kryminalna, w której pierwsze skrzypce grają kobiety. Każda z nich znacząco różni się od siebie charakterem, każdą motywuje co innego. Dzięki fantastycznym rolom aktorskim Mai Pankiewicz, Elizy Rycembel i Izy Kuny udało nam się stworzyć fascynujące postaci matki i dwóch córek, między którymi iskrzy, ale jednocześnie gotowe są zrobić dla siebie wszystko. A to przecież tylko jeden z elementów intrygującej fabuły 'Morderczyń’, skrywającej znacznie, znacznie więcej” – mówi Kristoffer Rus, reżyser wszystkich odcinków i producent serialu.

W głównej roli w „Morderczyniach” zobaczymy Maję Pankiewicz, znaną takich z produkcji jak „Eastern” czy „Warszawianka”. U jej boku wystąpiła Izabela Kuna („Pod Mocnym Aniołem”, „Teściowie”, „Znachor”) oraz Eliza Rycembel („Boże Ciało”, „Belfer”). W rolę zaginionego ojca wcielił się Tomasz Schuchardt („Doppelgänger. Sobowtór”, „Wielka woda”). Na ekranie zobaczymy także Mateusza Kmiecika („Archiwista”, „Polot”), Annę Nehrebecką („Ziemia obiecana”, „Chce się żyć”), Magdalenę Popławską („Atak paniki”, „Szadź”), Kamilę Urzędowską („Chłopi”) i Roberta Gulaczyka („Chłopi”). Scenariusz serialu jest dziełem Wiktora Piątkowskiego i powstał we współpracy z Joanną Kozłowską i Katarzyną Kaczmarek.

Premiera serialu „Morderczynie” zapowiedziana jest na 27 października na Viaplay. Wszystkie odcinki zostaną udostępnione jednocześnie.

Książka „Polskie morderczynie” Katarzyny Bondy ukazała się nakładem Wydawnictwa Muza:

[am]


Tematy: , , , ,

Kategoria: film