banner ad

Kirsten Dunst wyreżyseruje ekranizację „Szklanego klosza” Sylvii Plath

22 lipca 2016

Kirsten_Dunst_nakreci_Szklany_klosz
Hollywoodzka aktorka Kirsten Dunst wyreżyseruje nową adaptację autobiograficznej powieści Sylvii Plath. Produkcja filmu ma ruszyć w pierwszym kwartale 2017 roku.

Choć Kirsten Dunst znana jest przede wszystkim jako aktorka (wystąpiła m.in. w „Przekleństwach niewinności”, „Zakochanym bez pamięci”, „Marii Antoninie”, „Melanacholii” i „W drodze”), ma na swoim koncie reżyserię kilku filmów krótkometrażowych, ale na dużym ekranie tego wyzwania jeszcze nie podejmowała. „Szklany klosz” będzie więc jej pełnometrażowym debiutem. Dunst będzie także współautorką scenariusza, który napisze wraz z Nellie Kim. W roli Esther Greenwood, alter ego Plath, ma wystąpić Dakota Fanning, która zagrała ostatnio w „Amerykańskiej sielance” na podstawie powieści Philipa Rotha.

Autobiograficzna książka Plath opowiadająca o neurotycznej dziewiętnastolatce z Bostonu, która wyjeżdża na miesięczny staż w redakcji nowojorskiego magazynu, była już ekranizowana w 1979 roku. Film spotkał się jednak z miażdżącą krytyką. Nie do końca udany był też biograficzny obraz zatytułowany „Sylvia” z 2003 roku z Gwyneth Paltrow w roli głównej. Skrytykowała go m.in. córka pisarki i Teda Hughesa, Frieda. Wszyscy mają nadzieję, że tym razem będzie lepiej, a Dunst i Fanning są odpowiednim duetem, aby oddać sprawiedliwość twórczości Plath.

[aw]
źródło: Deadline
fot. Eva Rinaldi, David Shankbone

Tematy: , , , ,

Kategoria: film