Wygraj egzemplarze thrillera „Stasi i dziecko” Davida Younga [ZAKOŃCZONY]

22 lipca 2016

stasi-i-dziecko-konkurs-1
Z okazji polskiej premiery thrillera Davida Younga zatytułowanego „Stasi i dziecko” wspólnie z wydawcą książki, oficyną Marginesy, przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do wygrania jest pięć egzemplarzy klimatycznego dreszczowca przypominającego dzieła Toma Roba Smitha, Phillipa Kerra oraz film „Życie na podsłuchu”. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe są następujące: (1) Kto był szefem Stasi w okresie, kiedy rozgrywa się akcja powieści Davida Younga? (2) Jaki znany pisarz i późniejszy noblista znalazł się w tamtych latach na celowniku tej instytucji?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „David Young – Stasi i dziecko”.
Zakończenie konkursu w piątek, 5 sierpnia, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Erich Mielke i (2) Günter Grass.

Egzemplarze powieści „Stasi i dziecko” otrzymują:

Barbara Cimoch,
Piotr Guza,
Katarzyna Kilińska,
Izabela Krauze,
Mateusz Wołowski.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

stasi-i-dziecko-konkurs-2

David Young „Stasi i dziecko”

Opis: Wschodni Berlin, rok 1975. Przy Murze Berlińskim znaleziono zwłoki młodej dziewczyny. Na miejsce przyjeżdżają porucznik Karin Müller i jej zastępca Werner Tilsner. Zjawia się także oficer Stasi. Informuje, że dziewczyna została zastrzelona podczas ucieczki na Zachód. Porucznik Müller uświadamia sobie jednak, że ta śmierć jest inna ? dziewczyna uciekała, to prawda, ale na Wschód, do NRD? Kim była? Dlaczego miejsce zbrodni przypomina upozorowaną scenę? Dlaczego Stasi tak bardzo stara się zniechęcić Müller do zadawania pytań? Z jakiego powodu śledztwo prowadzi ją niebezpiecznie blisko własnego domu? „Stasi i dziecko” to wartki kryminał dziejący się w świecie, w którym niemal każdy jest donosicielem, w którym nikomu nie można ufać i w którym najmniejszy błąd lub niewłaściwy żart mogą skończyć się bolesnym upadkiem. A najczęściej śmiercią.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe