Pierwszy zwiastun „Amerykańskiej sielanki” na podstawie powieści Philipa Rotha

23 czerwca 2016

amerykanska-sielanka-zwiastun
Firma producencka Lakeshore Entertainment opublikowała zwiastun długo wyczekiwanego filmu na podstawie nagrodzonej Pulitzerem powieści Philipa Rotha pt. „Amerykańska sielanka”. Ekranizacja jest reżyserskim debiutem Ewana McGregora, który występuje też w głównej roli Seymoura „Szweda” Levova.

„Marzyłem o wyreżyserowaniu pełnometrażowego filmu przez ostatnie 15 lat i nigdy nie znalazłem 'właściwej’ historii. Chciałem reżyserować, ale nie dla samego faktu bycia reżyserem, lecz dlatego, że była historia, którą chciałem opowiedzieć” – wyznał McGregor w wywiadzie mailowym udzielonym „Vanity Fair”. „’Amerykańska sielanka’ zapewniła mi wszystko to, czego szukałem” – dodał.

Bohaterem powieści Philipa Rotha jest Seymour „Szwed” Levov, uwielbiany sportowiec w szkole średniej, który dorasta w czasach powojennej prosperity. Żeni się z miss stanu New Jersey (gra ją Jennifer Connelly), dziedziczy po ojcu fabrykę rękawiczek i przeprowadza się do XVIII-wiecznego domu w sielskiej osadzie Old Rimrock. I nagle, pewnego dnia w 1968 roku, ten piękny amerykański sen o szczęściu zostaje zburzony. Ukochana córka Szweda (w tej roli Dakota Fanning), która z bystrej dziewczynki wyrosła na zamkniętą w sobie, jąkającą się fanatyczną nastolatkę zdolną do każdego aktu politycznego terroryzmu, podkłada bombę, doprowadzając do śmierci niewinnej osoby.

Światowa premiera filmu zapowiedziana jest na 21 października 2016 roku. Poniżej możecie zobaczyć pierwszy pełny zwiastun „Amerykańskiej sielanki”:

Powieść „Amerykańska sielanka” wznowiło w lutym 2015 roku Wydawnictwo Literackie:

philip-roth-sielanka

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film