Sherlock Holmes walczy z czarnymi charakterami z kart literatury. Pomysłowa reklama czytnika nakręcona w technice 360°

9 kwietnia 2019


Mająca swoją siedzibę w Szwajcarii firma PocketBook udostępniła w sieci pomysłową reklamę produkowanych przez siebie czytników. Na krótkim filmie z zabawną puentą, zrealizowanym w technice 360°, ożywiono najsłynniejszego detektywa wszech czasów, a następnie zamknięto go w windzie, gdzie musi zmierzyć się z czarnymi charakterami z kart literatury.

„Inside your PocketBook” to nie zwykły materiał promujący markę, ale prawdziwy film akcji, w którym przeplatają się epoki, formaty i rodzaje literackie. W reklamie widzowie mogą śledzić zmagania dobra ze złem ? Sherlock Holmes musi bowiem stanąć do walki z czarnymi charakterami z kart literatury, jak: Drakula, Bezgłowy Jeździec, Królowa Śniegu, dyrektor teatru marionetek Stromboli, czy geniusza zła ? Profesor Moriarty.

Reklamę zrealizowano w technice 360°, co oznacza, że widzowie mogą przyglądać się walkom najsłynniejszego z detektywów, śledząc całą scenerię windy z użyciem myszki komputerowej, gestów palca czy ruchów smartfonem. Użytkownicy okularów VR mają okazję jeszcze bardziej zagłębić się w toczącej się akcji.

Stworzenie reklamy wymagało zaangażowania 50 członków zespołu, którzy spędzili ponad 18 godzin na dwóch specjalnie przygotowanych planach filmowych. Zespół postawił sobie ambitne cele w odniesieniu do jakości obrazu i podjęto decyzję o wykorzystaniu tradycyjnych kamer zamiast typowego sprzętu wykorzystywanego w technologii 360°. Kamery zamontowano na skonstruowanych do tego celu platformach, dążąc do zachowania wyjątkowej dokładności filmowania i szerokości kadru. Dzięki temu powstał materiał o rozdzielczości 6K, który na potrzeby dystrybucji poprzez kanał YouTube skompresowano do 4K. Podczas prac nad reklamą nie korzystano z greenscreenów, a każda scena walki była kręcona bez cięć. W jej tworzeniu wzięło udział siedmiu zawodowych aktorów i trzech kaskaderów, którzy wcielili się w poszczególne postacie.

„Już na etapie scenariusza żartowaliśmy sobie, że przy takiej liczbie nikczemników zgromadzonych na jednej przestrzeni, coś musi pójść źle” ? wspomina Natalia Koehler, Creative Manager PocketBook. „Jednak finalnie wcale nie było nam do śmiechu. Bezgłowy jeździec, ze względu na swój kostium, mało co widział i co chwilę demolował dekorację swoim mieczem, a balony, jak zaklęte, pękały wszystkie jednocześnie. Całości katastrofy dopełniło przewrócenie się 150-kilogramowego żurawia”.

„Truizmem jest stwierdzenie, że czytanie rozwija wyobraźnię. Prawdziwi pasjonaci potrafią bezgranicznie zanurzyć się w świat książki i ożywić jej bohaterów” ? mówi Maksym Zhelezniak, szef sprzedaży w firmie PocketBook. „Naszym filmem, poza oczywistymi celami, chcielibyśmy pokazać główne postacie światowej klasyki w absolutnie niestandardowy sposób i tak przekonać młode pokolenie do zapoznania się z dziełami Arthura Conana Doyle?a, Brama Stokera czy Michaiła Bułhakowa”.

Efekt prac możecie podziwiać poniżej. Pamiętajcie o możliwości eksploracji sceny:

[am]
źródło: PocketBook/PRcontext

Tematy: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: newsy