„Fistaszki” doczekają się kinowej adaptacji w trójwymiarze

24 kwietnia 2013

Fistaszki w 3D
Amerykańska wytwórnia filmowa 20th Century Fox ogłosiła, że zapowiadana na 2015 rok adaptacja kultowej serii pasków komiksowych Charlesa Schulza zostanie zrealizowana w trójwymiarze.

Dwa lata zajęło ponoć producentom przekonanie spadkobierców autora do przekazania praw do adaptacji komiksu. Zmarły w 2000 roku Charles Schulz był niechętny realizacji filmów (ostatnia animowana produkcja na podstawie „Fistaszków” pochodzi z 1980 roku), ale jego potomkowie w końcu uwierzyli, że da się zrealizować obraz godny komiksowego pierwowzoru.

„Poczuliśmy, że to właściwy moment, a technologia jest taka, jaką potrzebujemy do realizacji tego filmu” ? powiedział syn rysownika Craig Schulz.

Na stołku reżysera „Fistaszków 3D” zasiądzie Steve Martino („Epoka Lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów 3D”, „Horton słyszy Ktosia”). Scenariusz napiszą potomkowie i spadkobiercy autora ? syn Craig Schulz oraz wnuk Bryan Schulz.

Film ma trafić do kin 15 listopada 2015, co niemal zbiegnie się z 65 rocznicą debiutu pierwszego paska komiksu na łamach siedmiu amerykańskich gazet w 1950 roku.

„Fistaszki” to jedna z najpopularniejszych, ale również najdłuższych serii pasków komiksowych na świecie, przynosząca rokrocznie ze sprzedaży detalicznej książek i gadżetów około 2 miliardów dolarów. W zeszłorocznym zestawieniu magazynu „Forbes” autor „Fistaszków” Charles Schulz został uznany najlepiej zarabiającym nieżyjącym autorem książek lub komiksów (pośród artystów wyprzedzili go jedynie Elizabeth Taylor, Michael Jackson i Elvis Presley).

W Polsce „Fistaszki” ukazują się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia. Ósmy tom zbierający paski z lat 1965-1966 trafi do księgarń 15 maja.

Na zdjęciu poniżej syn autora „Fistaszków” i współscenarzysta powstającego filmu – Craig Schulz:

syn autora "Fistaszków"

Tematy: , , , ,

Kategoria: film